Aşırı Kilolu Olmak Tüp Bebek Başarısını Azaltır Mı?

Aşırı Kilolu Olmak Tüp Bebek Başarısını Azaltır Mı?; Tüp bebek tedavisi yaptırmak isteyen kişilerde belli kriterler bulunması gerekir. Anne ve baba adayında bulunan üreme hücrelerinin sayısı kadar diğer sağlık durumları da önemlidir. Sağlık durumları arasında en önemli kriter anne adayının kilosudur.

Evet aşırı kilolu olmak tüp bebek başarısını azaltmaktadır. Çünkü aşırı kilo vücudun rahat hareket etmesini engellemektedir. Vücutta bulunan aşırı yağlar hamilelik ile birlikte anne adayının sağlığını tehlikeye sokacaktır. Normal hamilelik veya tüp bebek hamileliği yaşayan kadınların zaten hamilelik döneminde kilo alacağı için daha önceden kilolu olması hamilelik dönemini zora sokacaktır.

Neden Etkiler?

Aşırı kiloluk durumu sadece dış görüntüyü etkilememektedir. Aşırı kilo iç organların işleyişine zarar vermektedir. İç organların çalışma fonksiyonları aşırı kilolar yüzünden bozulmaktadır. Genellikle aşırı kilolu kadınların istatistiklere göre yumurta kalitesi, yumurta sayısı kötüdür. Aşırı kilolar yumurta üretimini olumsuz etkilemektedir.

Tüp bebek tedavisi yapılan aşırı kilolu kadınlarda tüp bebek gebeliği yaşansa bile daha sonrasında vücut bu durumu kaldıramayacağı için düşük yaşanacaktır. Düşük riski aşırı kilolu insanlarda normal kilolu insanlardan daha fazladır. Genellikle aşırı kilolu insanlarda tüp bebek tedavisine başlamadan önce sağlıklı kilo vermesi önerilmektedir. Kilo verildikten sonra tüp bebek tedavisi yapılmalıdır.

Siz not bırakın biz arayalım!

İletişim Bilgileri

Magosa Tıp Merkezi Hastanesi – Eşref Bitlis Caddesi PK: 99450 Gazimagosa / KKTC

+90 548 860 6000
info@drhit.com

Haftaiçi : 09:00 - 18:00
Haftasonu : 08:00 - 13:00

error: Content is protected !!
× Whatsapp Hattı