Aşırı Sıcaklar Tüp Bebek Tedavisine Engel Olur Mu ?

Aşırı Sıcaklar Tüp Bebek Tedavisine Engel Olur Mu ?; Tüp bebek tedavisinde mevsim sıcaklıklarının başarıya etkisi tartışma konusudur. Tüp bebek tedavisinde başarının gerçekleşmesi için belli başlı yöntemler vardır. Bunlar doğru ilaç tedavisi, doğru zaman, kaliteli embriyo seçimi gibi ana kıstaslardır. Op. Dr. Halil İbrahim Tekin’e göre tüp bebek tedavisinde aşırı sıcaklar veya aşırı soğuklar başarısı şansını etkilemektedir.

İlaçlara Etkisi

Tüp bebek tedavisinde aşırı sıcakların başarıyı etkileme sebebi doğrudan değil de dolaylı yollardan yaşanır. Tüp bebek tedavisinde en önemli kısımlardan biri olan ilaç tedavisine sıcaklığın etkisi vardır. Tedavide kullanılan ilaçların doğru şekilde saklanmaması başarı şansını düşürür. Örneğin soğukta saklanması gereken bir ilaç aşırı sıcağa maruz kalı rise ilaç yapısında değişiklikler meydana gelir bu da etkisini değiştirir. Özellikle aşırı sıcak iklime sahip ülkelerde başarısı şansı bu yüzden düşüktür. Bu sebebe ek olarak aşırı sıcaklar vücut sağlığını tehlikeye soktuğu için hamileliği de tehlikeye sokacaktır. Aşırı sıcaklar vücutta su kaybı meydana getirir, beyin kanaması, kalp krizi gibi önemli durumları tetikler. Hamilelik döneminde daha hassas olan vücut aşırı sıcağa maruz kaldığı takdirde ortaya başarısız bir hamilelik, sağlık konusunda ciddi sorunlar çıkabilir.

Tüp bebek tedavisinde başarılı olmak için en doğru zamanı seçmeniz gerekmektedir. Bunun için anne ve baba adayının maddi, manevi durumu önemlidir. Anne adayının hamileliğe uygun olması önemlidir. Hava koşulları önemlidir. Tedaviyi yaptıracağınız uzman, sağlık kuruluşu başarıyı en çok etkileyen kıstaslar arasındadır.

[contact-form-7 id=”6512″ title=”Sizi Arayalım”]

Siz not bırakın biz arayalım!

İletişim Bilgileri

Magosa Tıp Merkezi Hastanesi – Eşref Bitlis Caddesi PK: 99450 Gazimagosa / KKTC

+90 548 860 6000
info@drhit.com

Haftaiçi : 09:00 - 18:00
Haftasonu : 08:00 - 13:00

error: Content is protected !!
× Whatsapp Hattı