Doğru Tedavi ile Çocuk Sahibi Olmak

Doğru Tedavi ile Çocuk Sahibi Olmak
Doğru Tedavi ile Çocuk Sahibi Olmak

Doğru Tedavi ile Çocuk Sahibi Olmak ; Sağlıklı ve genç kadınların yumurtalıklarından elde edilen yumurtalar aracılığı ile bebek sahibi olamayan, menopoza giren ya da yumurtalıklarının yeterince çalışmaması sonucu anne olabilme olasılığı olmayanlar için uygun bir tedavi yöntemi olarak uygulanan donasyon işlemi kıbrıs tüp bebek merkezi ile başarılı bir şekilde yapılmaktadır. Sağlıklı donörden alınan yumurtalar tüp bebek tedavisi yardımı ile süreç oluşmakta olup erkeğin spermi ile de döllendirilmesi, anne adayına embriyonun transferinin yapılması yardımıyla rahmine yerleştirilir. Yumurta Donasyonu işleminden önce çiftlerimiz sağlık taramasına tabi tutularak bilgi edilinerek ve buna göre tedavi sürecine başlanılır.

Doğru Tedavi ile Çocuk Sahibi Olmanın Tedavi Süreci

Anne  adayının adet siklüslarının kontrolü için doğum kontrol hapları kullanulması sağlanmaktadır. Rahim tabakasının kalınlığı normal ve sağlıklı bir embriyo tutabilmesi için yaklaşık 7 mm – 8 mm kalınlığında olması normal kabul edilir. Sağlık kontrollerinden geçirilen çiftler ilk aşamayı tamamlamış ve sağlıklı bir hamileliğin başlangıcı için Dr. Halil İbrahim Tekin ile tedavi içim adım atılmıştır.

Sperm donasyonunda ise erkeğin spermi anlamında yetersiz kaldığı durumlarda sperm bankasından alınan spermlerin kullanılması ile sağlanır. Bunun dışında erkek testislerinin yetersiz olması veya testislerindeki tıkanıklık sebebi ile sperm elde edilememesi halinde son çare olarak mikro tese işlemi ile yapılan testislerden alınan dokuların kontrolü ile sperm elde edilebilmektedir.

Embriyo donasyonunda ise çiftler sağlıklı olarak alınan sperm ve yumurtalar (Donörlerden alınan) sayesinde bebek sahibi olabilmesi sağlanır. Hastalarının gizlilik ve güvenirliliğine önem veren Dr Halil İbrahim Tekin kişilerin gizliliğini korumaktadır. Ayrıca anne baba adayına tedavisi ile ilgili ne yapması gerektiği konusu hakkında detayları vermektedir. Anne ve baba olmak isteyen çiftlerin tüp bebek tedavisi yöntemi ile sağlıklı çocuk sahibi olmasında yumurta donasyonu işlemlerinin önemi büyüktür.

Doğru tedavi ile çocuk sahibi olabilirsiniz. Gebelik olmadığı takdirde mutlaka araştırma yoluna gidilmesi gerekir. Temelde gebeliğin oluşabilmesi için üç faktör var. Kadının yumurtlaması var mı, tüpleri açık mı ve hormonları düzenli mi? Erkekte ise sperm sayı, hareket ve şekil olarak yeterli mi? Son olarak, kadının kanalları açık mı? Çünkü yumurta ve sperm kadın vücudunda buluşacaktır. Bunun için de kanalın açık olması gerekir. Bunlardan birinde bir hata var ise ve diğer tedavi yöntemleriyle giderilemiyorsa tüp bebek yöntemine geçilir.

Ayrıca sebepsiz kısırlık olarak adlandırılan bir durumla karşı karşıya kalabiliriz. Bu durumda embriyolar genetik olarak incelendiği için tüp bebek tedavisi önerilir.

Önceki İçerikKıbrıs Bahar Sempozyumu 2016 (Akış Gazetesi)
Sonraki İçerikYumurta Donasyonu İşlemi Kimlere Uygulanır?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here