Embriyo, Sperm ve Yumurtaların Saklanması ve Güvenliği

Kliniğimizde 20 yıldır yumurta, sperm ve embriyoları belirli bir düzen içinde ve kesinlikle karışmayacak şekilde saklamaktayız. Her hangi bir şekilde karışmalarını önlemek amacıyla çeşitli basamaklarda kontroller yapılmaktadır.

1- Yumurta veya spermi teslim almadan önce kimlik kontrolleri yapılıp, ilgili formlar doldurulur. Veren ve alan tarafından imzalanır. Embriyoloji laboratuvarına gelen sperm ve yumurtalar iki ayrı embriyolog tarafından teslim alınıp formlar imzalanır ve kapların üzerinde bulunan kare kodlar okutulup bilgisayara kaydedilir. Tüm kaplar özel yazıcıyla kodlanıp kalıcı etiketlerle işaretlenir.
2- Yine iki şahit huzurunda işlenen ve dondurulan malzemeler özel dondurucuların belli bölümlerinde istifleyip saklanan yerler bilgisayar ve defterlere kaydedilir. Bilgisayar kayıtları yedeklenir .
3- Yapılan tüm bu işlemler sesli ve görsel olarak CCTV tarafından ayrıca kaydedilmekte ve saklanmaktadır.
4- Bu yapılmakata olan bilgi be malzeme güvenilirliği sistemimiz NHS yani Birleşik Krallık Ulusal Sağlık sistemi tarafından akreditasyon belgesine kayık görülmüş ve her yıl bu sertifikamız NHS müfettişleri tarafından DENETLENMEKTEDİR.
5- 20 yıl içersinde işlemini yaptığımız yaklaşık 30 bin hastamıza ait canlı hücre kaybolmamış yada karışmamıştır.

[contact-form-7 id=”6512″ title=”Sizi Arayalım”]

Siz not bırakın biz arayalım!

error: Content is protected !!
× Whatsapp Hattı