Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi Neden Kuruldu?

Kıbrıs her alanda olduğu gibi sağlık sektöründe de dünya standartlarında gelişmelere sahne oluyor. Özellikle tüp bebek alanında önemli başarılara imza atan Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi bu anlamda sektörün öncülerinden olmaktadır. Kuruluş tüp bebek alanında sadece Kıbrıs halkına değil yurt dışına da hizmet vererek ülkede sağlık sektörünün ve turizminin gelişmesinde önemli rol oynamaktadır.

Kıbrıs tüp bebek sadece normal ivf ya da sadece tüp bebek yapmak için kurulmamıştır. Bu merkez ayrıca dünyada var olan, avrupanın birçok yerinde ve amerikada var olan donasyon işlemleri yapmak için de kurulmuştur.

Kıbrıs Tüp Bebek TanıtımDoğuştan yumurtası olmayan ve ya sonradan yumurta üretisini kaybetmiş, ameliyat olmuş kemoterapi almış ve bunun gibi kişilerde ya da doğuştan hiç sperm üretimi olmayan, sonradan kabakulak geçirmiş, ameliyat olmuş, tümör geçirmiş testisleri alınmış kişilerde sperm üretimi olmaz. O zaman ne yapmak lazım; ya bu kişiler bebek sahibi olamayacaklar ya da donasyon yoluyla çocuk sahibi olacaklardır.

Yumurta donasyonu ile bebek sahibi olan bir kadın düşünün ki, kendi hamile kalıyor, kendi gebeliğini taşıyor, kendisi doğum yapıyor ve bebeğini emziriyor. Bu tam bir anne değilse nedir? Sperm de babadan geldiğine göre, bu evlat ailenin tam bir çocuğu haline geliyor.

Sperm donasyonuna gelince, yumurta anneden, yani annenin yine tam çocuğu, sperm bankadan, baba genetik baba değil, ama yinede ailenin % 50 çocuğu oluyor. Donasyonun dünyada bu denli tutulmasının nedeni de budur.

Sizi arayıp bilgi vermemizi ister misiniz ?

[contact-form-7 id=”6512″ title=”Sizi Arayalım”]

Siz not bırakın biz arayalım!

İletişim Bilgileri

Magosa Tıp Merkezi Hastanesi – Eşref Bitlis Caddesi PK: 99450 Gazimagosa / KKTC

+90 548 860 6000
info@drhit.com

Haftaiçi : 09:00 - 18:00
Haftasonu : 08:00 - 13:00

error: Content is protected !!
× Whatsapp Hattı