Kıbrısta Tüp Bebek Tedavi Yöntemi

Kıbrısta Tüp Bebek Tedavi Yöntemi

Kıbrısta Tüp Bebek Tedavi Yöntemi Sayesinde Artık Çocuk Sahibi Olmak Hayal Değil!

Kıbrısta Tüp Bebek Tedavi Yöntem;  Tüp bebek, doğal yollarla kendiliğinden gebe kalınamayan çiftlere uygulanan bir yöntemdir. Laboratuvar ortamında uygulanan bu döllenme tekniği tüp bebekte öz anne ve babadan alınan yumurta ile sperm kullanılmaktadır. Tedaviden yararlanmak isteyen çiftlerin tedavi için kendilerini hazırlamış olması en önemli etkendir.

Doğal yollardan hamile kalamayan anne adayları tüp bebek tedavisine başvurmaktadır. Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi Doktoru Halil İbrahim Tekin tüp bebek kliniğinde, tedavinin başlanmasına karar verildiğinde, adetin 2. veya 3. gününde kadının hormon testleri yapılmaktadır. Bu testler sayesinde yumurtalıkların değerleri ölçülür ve ilk günler yapılan testler sonraki günlerdeki gelişmelerin takibi açısından önemli yere sahip olur. Tedaviye engel bir durum olmadığında kadına 7 ile 10 gün süreli ovulasyon takibi yapılır. Yumurta büyüklüğü istenilen boyuta ulaşmaya başladığında kontroller artacaktır. Yumurtalar hormon iğneleri ile olgunlaştıktan sonra toplanmaya hazır hale getirilir. Hafif uyku halinde hissedeceğiniz şekilde anestezi ortamında olgunlaşmış yumurtalarınızı toplanır ve erkekten alınan canlı ve hareketli spermleri yumurtanın içerisine enjekte eder. Sonrasında yumurtanın döllenmesi beklenir ve 3. Yada 5. Gün transferi gerçekleştirilmesinin ardından yaklaşık en son aşamada  gün sonra yapılan HCG testiyle sonuç öğrenilir.

Her tüp bebek deneyen çift aklından iki tane bebeklerinin bir defada doğmasını istemez ancak kendi tecrübemiz % 50 oranında ikiz gebeliğin istendiği yönündedir. Son 30 yılda Amerika’da yapılan bir araştırmaya göre ikiz gebelik oranının %70 oranında arttığı yönündedir. Sebebi ise yardımla üreme tekniklerindeki gelişmelerdir.
Son yıllarda birçok ülkede transfer edilecek embriyo sayılarını kısıtlamaya yönelik bir çaba vardır. Bu kısıtlama bir kaç sebepten olmaktadır. Bu ikiz bebeklerin erken doğarak yoğun bakım masrafı açmaları birinci sebeptir. Sağlık sigortası sistemleri maliyetlerin çok yüksek olmasından yakınmaktadır. İkincisi de erken doğumlardan dolayı bebek ölüm riskinin yüksek olmasıdır. Yine bu erken doğan bebeklerde serebral palsi gibi nörolojik rahatsızlıkların ömür boyu topluma ve aileye yük getireceği kuşkusuzdur.

kıbrıs tüp bebek merkezi,
kıbrıs tüp bebek,
kıbrıs tüp bebek merkezleri,
kibris tüp bebek maliyeti,
Kıbrıs tüp bebek fiyatları,
kıbrıs tüp bebek merkezleri fiyatları,
kıbrıs tüp bebek halil ibrahim,
kıbrıs tüp bebek merkezi lefkoşa,
kıbrıs tüp bebek merkezi halil ibrahim tekin,

Siz not bırakın biz arayalım!

Video Galeri

Kıbrısta Konaklama

İletişim Bilgileri

Magosa Tıp Merkezi Hastanesi – Eşref Bitlis Caddesi PK: 99450 Gazimagosa / KKTC

+90 548 860 6000
info@drhit.com

Haftaiçi : 09:00 - 18:00
Haftasonu : 08:00 - 13:00