Kıbrıs’ta Yumurta Donasyonu Maliyeti Ne Kadar?

Kıbrıs'ta yumurta donasyonu maliyeti ne kadar?
Kıbrıs'ta yumurta donasyonu maliyeti ne kadar?

Kıbrıs’ta yumurta donasyonu maliyeti ne kadar? Yumurta donasyonu fiyatları Kıbrıs’ta tüp bebek yapılacak olan merkeze ve hekimin uygulayacağı tedavi yöntemine bağlı olarak 4,500 EURO ile 8,000 EURO arasında değişiklik göstermektedir. Kıbrıs’ta yumurta donasyonu yaptırmak isteyen çiftlerin tedavi ücretine uçak biletleri, konaklama bedeli ve taşıma ücretinin de ekleneceğini bilmeleri gerekir. Yumurta donasyonu işlemini Kıbrıs’ta yaptıran çiftlerin merkezlerinin toplam verilerine göre ortalama  %75  pozitif yani gebelikle sonuçlanmıştır.

Bu nedenle başarı oranının yüksekliği sebebi ile çiftler yumurta donasyonu işlemi için Kıbrısta bulunan tüp bebek merkezlerini tercih etmektedir.

Kıbrıs yumurta donasyonu fiyatları

Yumurta donasyonu (yumurta bağışı) uygulamasında tüp bebek tedavisinde yapılan tekniklerin tamamı uygulanmaktadır. Yumurta bağışı yapan donorden ilaç desteği ile geliştirilen yumurtalar toplanarak alıcı anne adayının eşinin spermiyle döllenir. Oluşan embriyo anne adayının rahmine yerleştirilmesi işlemine yumurta donasyonu adı verilir. Yaklaşık olarak 10 senedir sıklıkla uygulanan tüp bebek tekniklerinden biridir..

Günümüzde pek çok kadın değişik sebeplerden ötürü yumurtalıklarından operasyona maruz kalmaktadır.Böylece yumurtalık dokusunun bir bölümünü ya da tamamını kaybetmektedir. Yada kadının doğurganlığın azalmasına neden olmaktadır. Ayrıca kalıtsal yani genetik rahatsızlıklar sebebi ile yumurta oluşumu düşük ya da doğuştan yumurtalıkları gelişmemiş olabilir. Fakat sağlıklı rahmi olan kadınlar bu nedenlerden ya da buna benzer hallerden ötürü anne olamıyor ise yumurta donasyonu tedavisi ile anne olma şansını oldukça yüksektir.

yumurta donasyon maliyeti
yumurta donasyon maliyeti

Yumurta donasyonu (yumurta nakli) ile anne olmak isteyenler Türkiye’de ve birçok ülkede de yasak olmasından sebebi ile bu tedaviye izin veren ülkelerde yaptırmaktadır. Bu tedavi için tercih edilen yerlerin başında da Kıbrıs gelmektedir. Gerek kıbrıs’ta yumurta donasyonu maliyetinin uygunluğu gerekse yumurta donasyonunu bu ülkede yasal olması ile en çok tercih edilen yerler arasındadır.

Kıbrıs’ta bulunan merkezimizde son teknoloji ve dünya standartlarındaki embriyoloji laboratuarıyla yumurta donasyonu tedavisini uygulamaktadır. Yumurta donasyonu maliyeti doktorumuzun size önereceği en uygun tedavi ile belirlenecektir. Çocuk hasreti çeken çiftlere alanında uzman doktorumuz Op. Dr. Halil İbrahim Tekin size en ideal tedavi tekniğini belirleyip anne adayına en uygun, en sağlıklı ve genç donorlerden iyi nitelikte yumurtalar alınmaktadır. Bu yumurtalar ile bu hasrete son verip anne, baba olmanıza olanak sağlamaktadır.

Kıbrıs ‘ta yumurta donasyonu (yumurta nakli) maliyeti doktorun belirleyeceği tedavi yöntemine ve uygulanacak işlemlere göre değişkenlik göstermektedir. Ancak Kıbrıs’ta maliyeti ortalama olarak 4,500 EURO ile 8,000 EURO arasında değişiklik göstermektedir. Yumurta donasyonu tedavisi maliyetine ek olarak uçak biletleri, konaklama bedelli ve taşıma ücretleri eklenmektedir.

Önceki İçerikKıbrıs Tüp Bebek Merkezleri Fiyatları
Sonraki İçerikYumurta Nakli Nasıl Yapılır

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here