Crown IVF KKTC’de Tüp Bebek Uzmanlarını Buluşturdu

Crown IVF
Crown IVF

Tüp Bebek Uzmanları Buluştu

Crown IVF KKTC’de, Tüp bebek uzmanlarını buluşturdu. KKTC’de düzenlenen “Crown IVF” tüp bebek sempozyumun 9’ uncusu 23-24 Mayıs tarihleri arasında Kaya Ertemis Otelinde yapıldı. Sempozyuma İngiltere, Avustralya, Amerika gibi değişik ülkelerden 80 in üzerinde Tüp bebek uzmanı katıldı. Profösör ve konsultanın katıldığı toplantıda üreme sağlığı ve IVF de güncel konular problemler ve gelişmeler tartışıldı.

Toplantının ev sahipliğini KKTC de bulunan Crown IVF kliniğin sahibi Dr.Halil İbrahim Tekin yaptı. İngiltere’den, Liverpool kadın hastanesinin tüp bebek bölümü şefi, Dr.Mehmet Rafet Gazvani ise eşlik etti.

Crown IVF Tüp bebek uzmanlarını bir araya getirdi.

Dr. Catherine Hayden, Leeds Fertility,UK Sempozyumun birinci gününde konuşmacılar; Dr. Gillian Lockwood, Dr Catherine Hayden, profesör Chris Yapp, Anthony Rutherford, Rachel Gregoire,Jane Blower. Konuşmalarında IVF tedavisinin tehlikeli yanları, digital teknolojide tıp’da değişen etkenler, IVF tedavisinde hastalarla bire bir ilgilenme ve IVF ‘in hastalara uygun olup olmadığı tartışıldı.

Jane Blower, University Hospital of Leicester Sempozyumun ikinci gününde ise sırayla konuşmacılardan; James Lawford Davies, Dr Maryam Parisaei, Profösör Alan Pacey, Dr Cengiz Cinnioğlu, Dr Cihan Halıcığil, Miss jess England, Claire Rutherford , Hastalarda IVF tedavisinden sonraki hamilelik dönemindeki etkenler , hastaların psikolojik vakaları, hukuksal sorunlar, Sperm bankalarının ısı sıcaklığı ve sperm bağışları hastaların sperm satın alırken dikkat ettiği seçenekler ve bilgilerin gizlilikleri tartışıldı .

Claire Rutherford, Crown IVF, CYPRUS Proğramın sonunda da kliniğin hastalara yapılan servisler bilgilendirildi. Crown IVF kliniğin şefi Dr. HALİL İbrahim Tekin’de konuşmasında toplantının son derece verimli geçtiğini söyledi. Burda bu konudaki dünya çapında uzmanları KKTC ye davet ederek hep beraber bilgi paylaşımı yaptığımızı aynı zamanda misafirlerimizin fırsat buldukça dinlenip kısa bir tatil yaptıklarını KKTC’ nin tanıtımına katkıda bulunduklarını dile getirdi.

Dr. HALİL ibrahim Tekin kliniğe başvuran hastaların çoğunluğunun İngiltere’den ve diğer avrupa ülkelerinden geldiğini bu hastaların bütün sorunlarını ihtiyaçlarını profesyonel çalışan kalabalık Bir ekibimle çözmeye çalışıyoruz dedi.Yaklaşık 29 yıldır bu mesleği yürüttüğünü söyleyen Tekin , 20 bin in üzerinde tüp bebek dünyaya getirdiğini bu ailelerin bir çoğunun çocukları ile birlikte 3 -4 yaşında olunca kliniğe ziyarete gelerek mutluluklarını yüzlerinde okuyorum.Mutlu aileleri görünce benim bütün yorgunluğumu gideriyor dedi.

Önceki İçerikKKTC İVF Cyprus ile Kısırlık Cemiyeti Tıp Semineri Düzenledi
Sonraki İçerikSperm Donasyonu Nedir?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here