Tüp Bebek Fiyatları 2019

Tüp Bebek Fiyatları
Tüp Bebek Fiyatları

Tüp bebek fiyatları 2019; Tüp bebek tedavisine başvuru sayısının ülkemizde oldukça fazla olması sebebi ile sayısı 1000’ leri bulan tüp bebek merkezleri ihtisas noktasında kalitesini yükseltirken bununla birlikte maliyetlerde belirgin hale gelmiştir. Tüp bebek tedavisinde tüp bebek fiyatlarını etkileyen birçok farklı kriter bulunmaktadır.

Günümüz şartları ilerledikçe tüp bebek tedavi fiyatları da artmaktadır. Yeni tedavi yöntemleri beraberinde fiyat artışı da getirmektedir. Tüp bebek fiyatlarını etkileyen bir diğer faktör de işlemi yapan uzmanın tecrübesi, yapılan ülke ve yapılan sağlık kuruluşudur. Tüp bebek tedavisi devlet tarafından destek almadığı için ücretin tamamını tüp bebek yapacak kişiler karşılamalıdır.

Tüp bebek fiyatları ne kadardır?

Tüp bebek fiyatları 5000 TL ile 15.000 TL arasında değişmektedir. Fiyatların değişmesinin sebepleri arasında kullanılan ilaçların sıklığı, kullanılma süresi, erkekte var olan problemlerin çözümü için kullanılacak ilaçlar veya tese, mesa, tesa ve mikro tese gibi gerekecek cerrahi operasyonların fiyatları, kadınların kullandığı ilaçlar ve kadınlar için sorun olacak yumurtalık ve kanal problemlerinin cerrahi tedavileri tüp bebek fiyatlarına etki eden unsurlardır.

Erkeklerin kullandığı ilaçlar genellikle 11 TL ile 240 TL arasında değişmektedir. Sperm oluşması için geçerli tedavi süresinde kullanılan ilaçların sayısı tedaviyi etkilemektedir. Sperm bulunamadığı durumlarda cerrahi müdahale ile sperm bulma işlemleri 900 – 2000 TL arasında değişmektedir.
Kadınlarda tüplerin tıkalı olması, tüplerin yapışkan olması gibi sorunlar tüp bebek tedavisinde fiyatları artıracaktır.

Tüp Bebek Fiyatları 2019

devlet tarafından karşılanmamakta olup varsa özel sağlık sigortaları veya % 100 para karşılığında özel ve kamu tüp bebek merkezlerinden sağlanmaktadır. Ancak kanunun verdiği 3 kriteri sağladığınız durumlarda ( gelir seviyesinin düşük olması, 5 yıllık evli olmak, hiç çocuğun olmaması ) tam teşekkülü hastaneden sağlık raporu alarak tüp bebek fiyatları tedavi ve hastane masraflarının % 60’ a kadarını SSK’ ya ödete bilirsiniz. Bunun için gerekli prosedürü takip etmeli ve kurallar gereğince işlemleri yapmanız gerekmektedir. Gerekli kriterleri taşımayan kişiler için devlet herhangi bir maddi destek sağlamamaktadır. Ayrıca tüp bebeğin yetersiz veya başarısız olduğu durumlarda donasyon işlemine başvurmak isteyen kişilerin başka ülkede bu tedaviyi uygulaması gerekir. Buda tabi ki tüp bebek tedavisinden daha masraflı bir seçenek olmaktadır.

Önceki İçerikTüp Bebek Tedavisine Kimler Başvurmalı?
Sonraki İçerikTüp Bebek Merkezi Seçiminde Önemli Hususlar

1 YORUM

  1. Hocam ben 42 yaşındayım ve bu ay adet olmadım amh 0.08 çıktı 3 defa aşılama yaptım fsh ve estradiol yüksek kanallarım açık daha ònce doğum yaptım tüp bebekte şansım varmı eşimde sorun yok

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here