Tüp Bebek Merkezi Seçiminde Önemli Hususlar

Tüp Bebek Merkezi Seçiminde Önemli Hususlar
Tüp Bebek Merkezi Seçiminde Önemli Hususlar

Tüp Bebek Merkezi Seçiminde Önemli Hususlar  Tüp bebek tedavisinde çiftlerin durumu kadar seçtikleri tüp bebek merkezleri de olumlu sonuç alabilmek ve çocuk sahibi olabilmek için çok önemlidir. Tüp bebek merkezi seçerken birçok kriteri bir arada düşünüp bu kriterlere göre doğru adımı atmak gerekecektir. Zira psikolojik, fizyolojik ve maddi açıdan oldukça sarsıcı olan tüp bebek tedavisi sürecinde en doğru merkez seçilerek daha isabetli ve doğru adımlar atılmalıdır.

Tüp Bebek Merkezi Seçiminde Nelere Dikkat Edilir?

Tüp bebek seçiminde en önemli kriter doktorların kalitesi ve yetenekleridir. Tahlilleri iyi okuyan, erkek ve kadının durumunu iyi analiz eden ve uygulanacak ilaç tedavisine karar verip bunun vücuda etkisini iyi gözlemleyen doktorlar gereklidir. En önemlisi erkeğe bakabilecek üroloji veya androloji uzmanı bir tüp bebek merkezinde mutlaka olmalıdır. Kadınlar için ise kadın doğum uzmanı ve kadın hastalıkları uzmanları mutlaka olmalıdır.

Tüp bebek merkezi seçimi yaparken fiyatı son sıraya koyarak, merkezi uzaklığı, müşteri ilişkilileri ve hizmetleri, doktorlara ulaşabilme kapasitesi gibi kriterler gözetilmelidir.

Tüp bebek merkezi seçimi yaparken ayrıca laboratuvarları mutlaka araştırmalısınız. Mutfak oldukça önemlidir. Erkekten alınan sperm ile bayandan alınan yumurtanın birleştirilip döllenmesi yapılır. Daha sonra embriyo haline geldikten sonra anne karnına transferini gerçekleştirecek olan teknik personel ve kullandığı ekipmanların olduğu mutfak oldukça önemlidir. Tüm bu bilgileri, tüp bebek merkezi web sitesinden, hastane danışmanlarından veya online forumlardan araştırarak elde edebilirsiniz.

Tüp Bebek Merkezi Seçimi

tüp bebek tedavisine başlamadan önce merkez araştırması yapmak çiftler için yorucu olmaktadır. Bazı noktalara dikkat edilmesi çiftlere her zaman kolaylık sağlayacaktır. Kadın ve erkek öncelikle tüp bebek tedavisi ne başlamaya karar vermeli ve tedaviyi sürdüreceğine emin olmalıdır. Sonraki aşama olarak belirledikleri tüp bebek merkezlerini ziyaret etmeli ve hasta danışmanlarından bilgi almalıdır. Hasta danışmanlarının tutumu, verdikleri bilginin güvenilirliği ve inandırıcılığı, kliniğin ya da merkezin temizliği, kullanılan cihazların kalitesi ve embriyoloji laboratuvarının teknolojik özellikleri çiftlerin dikkat etmesi gereken noktalardan sadece birkaçıdır.