Tüp Bebek Merkezi Yeni Yerimiz

Tüp Bebek Merkezi Yeni Yerimiz
Tüp Bebek Merkezi Yeni Yerimiz

Tüp Bebek Merkezi Yeni Yerimiz Kıbrıs’ta inşaatı devam etmekte olan yeni yerimizde. Başarılarımıza devam ederek daha çok aileyi mutlu etmek ve çiftleri hayallerine kavuşturmak için çaba göstermekteyiz.

Tüm personellerimizle beraber özverili bir şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi olarak sizlere daha iyi hizmet sunabilmek için varız.

Avrupa’nın En Modern Tüp Bebek Hastanesi Mağusa’da Hizmete Girdi. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde 1999 yılından bu yana Tüp Bebek Merkezi Kliniği olarak dünyanın farklı ülkelerinden 20 bin hastaya servis veren. Crown Tüp Bebek Merkezi’nin Modern Hastanesi, alanında dünyanın önemli otoriteleri olan bilim insanları tarafından hizmete açıldı.

Perşembe günü Gazimağusa’da gerçekleşen törende hastanenin açılış kurdelasını İngiliz Profesör Anthony Rutherford, Avusturalyalı Profesör Gab Kovachs. ile İsrailli İngiliz Profesör Roy Hamburg birlikte kesti. Açılışta konuşan Crown Tüp Bebek Hastanesi Direktörü, Dr. Halil İbrahim Tekin, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde sağlık hizmetlerinin. ülkeye gelir sağlayan üçüncü büyük sektör olduğunun haline geldiğini ifade etti.

Kıbrıs Tüp Bebek Merkezimiz

KKTC AVRUPA’NIN TÜP BEBEK CENNETİ HALİNE GELDİ Yöneticisi olduğu Crown Tüp Bebek Merkezi’nin 1999 yılında kurulduğunu. ve bir klinik olarak servis verirken bugün dünyanın birçok ülkesinden talep alan konuma geldiğini belirten Dr. Tekin, “O tarihten bugüne kadar çok şey değişti ve KKTC artık Avrupa’dan çok sayıda hasta alan. bir tüp bebek cenneti haline geldi. Uzun yıllar farklı kliniklerde çalışmalarımızın ardından bugün kendi kliniğimizi çok değerli misafirlerimizle birlikte açılışını gerçekleştirdik. Avusturalya, Kezey Amerika, İngiltere’den, tüp bebek tarihinde çok önemli yer etmiş olan büyüklerimiz açılışımıza teşrif ettiler ve biz bundan onur duyuyoruz. Daha iyi şartlarda daha kaliteli hizmet verebileceğimizi düşünerek böyle yaklaşık üç yıl uğraşarak en sonunda. İstediğimiz gibi altyapıya sahip bir hastane olarak hizmete açtık” dedi.

DÜNYANIN BİRÇOK ÜLKESİNDEN 20 BİN TÜP BEBEK KKTC’deki en büyük özel hastanesi içerisinde. her türlü altyapı imkanına sahip bir tüp bebek merkezi olarak, en son teknolojinin yer aldığı cihazlarla, daha iyi sonuç alarak daha kaliteli servis vereceklerini hatırlatan. Tekin, “Hastalarımızın yaklaşık yüzde 40’ı İngiltere’den geliyorlar. Avrupa’nın birçok ülkesinden hastalarımız var. Hatta Uzak Doğu’dan Avusturalya’dan bile hastalarımız mevcut. Verdiğimiz yaklaşık 20 yıllık emeğin karşılığı olarak her yerden tyercih ediliyoruz. Hemen hemen dünyanın her yerinde bizim burada gerçekleştirmiş olduğumuz işlemler sonucu doğmuş olan çocuklar var. Şa anda yüzde 75 oranında yükseklikte gebe kalma oranıyla çalışıyoruz. Yılda yaklaşık 1500 hastaya hizmet verebiliyoruz. Toplam doğan çocuk sayısı da 20 bin civarında oldu” şeklinde konuştu.

İNGİLİZ HASTALARIN TERCİHİ KKTC En çok hastanın tüp bebek için İngiltere’den geldiğini, bu ülkeyi Türkiye’nin takip ettiğini. ayrıca Balkan ülkeleri, Almanya, Fransa’dan da hasta geldiğinin altını çizen Dr. H. İbrahim Tekin, yaklaşık yüzde 10 kadar Arap ülkelerinden de hasta geldiğini vurguladı. Arapça, Arnavutça, Sırpça bilen personel ile geniş bir coğrafyaya hizmet verildiğini kaydeden Dr. Tekin, Kanadalı ve ABD’li ve İngiliz personel çalıştırdıklarnı ayrıca İstanbul’da 5 ve İngiltere’de 7 kişinin hastane için çalıştığının altını çizdi.