Yumurta Donasyonu Teşhisi ve Kabullenme Süreci

Yumurta Donasyonu Teşhisi ve Kabullenme Süreci
Yumurta Donasyonu Teşhisi ve Kabullenme Süreci

Yumurta Donasyonu Teşhisi ve Kabullenme Süreci; Yumurta donasyonu (yumurta nakli), donörden tüp bebek yöntemiyle elde edilmiş yumurta hücrelerinin, alıcı kadının eşinden alınan spermlerle döllenerek olusan embriyolarin alıcı kadının rahmine transfer edilmesidir.
En cok merak edilen konulardan birisi ise, teshisin koyulmasi sureci ve alıcı olan kadının bunu kabüllenme sürecidir.

Teşhisin Koyulma Süreci;

Sonuçsuz kalan ve başarısız olan tüp bebek süreçleri sonunda çiftlerin önüne çocuk sahibi olabilmeleri için farklı alternatifler sunulmaktadır. İlk öneri,evlat edinmek ve bir diğeri ise donasyon yöntemi ile çocuk sahibi olmak seçenekleridir.
Ülkemizde bazı kesimler tarafindan çok kabul edilebilir bir yöntem olmasada dünya genelinde oldukça yaygın olarak kullanılan yumurta donasyonu yöntemi evlat edinmeye ciddi bir alternatiftir.

Yumurta Donasyonu Kabullenme Süreci

Düşük yumurtalık rezervine maruz kalan kadınlar ,başarı oranı düşük olmasına rağmen, çoğu kez bu İVF denemelerini tekrarlarlar. Düşük yumurta rezervi olan hastalar bir çok bu tüp bebek denemelerini yaşarlar.Bu çiftlerin çok azı başarıl olurlar.Bu tip yumurta rezervi azalmış çiftlerin birçoğu ,yumurta bağışı için kapıyı açarak ileriye doğru ilerlemektedir. Donasyon yöntemiyle geleceğin parlak olduğunu anlamaya başladıklarında durumu kabul ederler ve büyük bir çoğunluğunbaşarılı olurlar. Donasyondaki başari oranlari genç, sağlıklı ve doğurganlığı yüksek olan bayanlardan yumurta alındığı için yüksektir. Bircok başarisiz tüp bebek denemesi olan çiftlerimiz zamanla sonuç alamayinca bu yonteme basvurmaktadırlar. Bu durumun tespitinin doğru yapilmasi çok önemlidir.

Bu konuda araştirmalara başlanıldığında, alanında uzman tüp bebek uzmanı doktorunuzla ve kişisel danışmanınızla görüşülmesi gerekir. Bir danışmanla kurulmuş bir ilişkiniz varsa, bu harika bir başlangıç olacaktır. Sadece doğurganlık ve yumurta bağışı ile ilgili konularda bilgi sahibi olduğundan emin olun. Aksi takdirde, sizi yumurta bağışına ilişkin duygularınız ve seçenekleriniz üzerinde çalışmanıza yardımcı olabilecek deneyimli, nesnel ve merhametli bir danışmana yönlendirilmeniz bizim tarafımızdan yapılacaktır.

İnsanlar, 45 yaşındaysanız ve bir bebeğiniz varsa varsayımlar yapmaya meyillidirler, varsayımlarını yapmalarına izin verin. Gizlilik, çoğu insan için anahtar kelimedir. Ancak belli bir süre içinde çevreniz sizinle ve bebeğinizle ilgilenmeyi bırakırlar.
Sizi yapılacak işleme hazırlayacak olan kişi seçtiğiniz merkezdeki uzman hekiminiz olacaktır.Bazı merkezlerde, özellikle İngilterdeki tüp bebek merkezlerinde çalışan Psikiyatrist hekimler donasyon konusunda sizi bilgilendirmekte ve sizi psikolojik olarak hazırlamaktadırlar.

Bu nedenle karar veriren sececeginiz kurumda sizin icin cok onemlidir.
Verici ile ilgili ortaya çıkan (donör)tedirginlik ise son derecede sık rastlanan bir psikolojik gerginlikdir.Daha önce bu işlemi yaptıranların internet ortamındaki anlattıkları deneyimleri,merkez hakkında yazılan içerikler,merkezin çalışma süresi gibi bilgiler seçeceğimiz merkezle ve donörlerle ilgili kuruntularımızı gidermeye yardımcı olacaktır.
Verici ile ilgili bütün araştırmaları sizin adınıza tüp bebek merkezi yapmaktadır. Tercihlerinizi yaparken gideceginiz merkezin güvenilirligini ve en onemlisi sizi takip edecek olan Doktorunuzu iyi araştırıp seçmelisiniz.

Önceki İçerikTüp Bebek Tedavi Seçenekleri Nelerdir?
Sonraki İçerikSperm Donasyonu Nedir Nasıl ve Kimlere Yapılır?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here