Yumurta Donasyonu Yöntemi ve Fiyatları

Yumurta Donasyonu Yöntemi ve Fiyatları
Yumurta Donasyonu Yöntemi ve Fiyatları

Yumurta Donasyonu Yöntemi ve Fiyatları   Çeşitli merkezlerde uygulanan yumurta donasyonu uygulamasının fiyatları birbiri arasında farklılık göstermektedir. Tabi ki sağlık sektöründeki rekabet ortamında olması gerekenin çok altında rakamlar sunulurken, daha çok kazanmak amaçlı, olması gereken den yüksek fiyatları olan merkezler de vardır. O yüzden çiftlerin iyi bir araştırma yapması gerekir. Fiyata göre karar vermektense, hizmet kalitesi baz alınmalı, doktor ve ekibi iyi araştırılmalıdır. Bunun için de kuruluşun başarı oranları aslında doğru seçimi göstermiş olur. Çünkü istenen sağlıklı bir gebelik döneminin başlaması ve sağlıklı bir bebeğin dünyaya gelmesidir. O yüzden kimse büyük umutlarla giriştiği bir uygulamadan hüsranla çıkmak istemez.

Bunun yanında tedavinin niteliğine göre, aşamalarına göre fiyatlar da farklı olacaktır. Tedavinin süreci ve uygulanan işlemler kişiden kişiye değişik olabilir. Yumurta donasyonu işlemi önemli bir tedavi şeklidir. O yüzden aşamalar detaylıca düşünüldüğünde düşük maliyette olması da pek mümkün değildir. En başta donör olacak kişi ayrıntılı sağlık kontrollerinden ve çok sayıda testlerden geçer. Sonuçta istenilene ulaşmak için yapılması gerekli tüm uygulamalar eksiksiz olmalıdır. Ayrıca donöre de verilecek ücret hesaba katılmalıdır. Donmuş yumurta kullanan merkezlerde, yani önceki zamanlarda dönerden alınmış ve bekletilmiş yumurtalarla yapılan işlem daha ucuz olacaktır. Ancak bu durum başarı oranını düşürecektir.

Yumurta Donasyonu Fiyatları

Yumurta donasyonu tedavisinin fiyatları aynı zamanda ülkelere göre farklılık gösterir. Ülke kanunları, yumurta donasyonu uygulamasının yasal olup olmadığı, ödenen sağlık vergisi oranı ve donöre verilen ücrete göre çeşitli fiyatlar ortaya çıkar. Çeşitli ülkelerin fiyat aralığı verilecek olursa 4.500 Usd ile 15.000 Usd arasında fiyatlara erişilebilir. Bazı ülkeler fiyat verirken hizmetin yanında uçak bileti, konaklama, hava limanı transferi hizmetlerini de dâhil edip paket kapsamında seçenekler sunabiliyor.

Çoğu ülkede olduğu gibi, Türkiye’de de yumurta donasyonu yasal bir uygulama olmamasından dolayı, bu işlem için doktor ve hastalar tarafından Kıbrıs tercih ediliyor. Kıbrıs’ta 4.500 Euro ile 8.000 Euro arasında paket kapsamında fiyatlarla işlem yapılıyor. Kıbrıs’ın bu konuda ayrıca donmuş yumurta kullanmaması ile birçok ülkenin önüne geçmiş durumda olduğu görülüyor.