Hakkımızda

Dr. Halil İbrahim Tekin

Dr.Halil İbrahim Tekin 8 Eylül 1962 yılında Lefkoşa’da doğdu

dr halil ibrahim tekin
dr halil ibrahim tekin

İlkokulu, Tavas İstiklal İlkokulunda okudu.
1973 yılında Galatasaray Lisesi’ni kazanarak orta ve lise eğitimine devam etti. 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ni bitirdi ve kısa bir süre Adli Tip Kurumu’nda ihtisas yaptı.

1985 yılında Fransa’nın Lille Üniversitesi’nde Endokrinolojik Cerrahi bölümünde 5 ay Prof. C Proy ile çalıştı.

1987-1989 yılları arasında Denizli Devlet Hastanesi’nde acil serviste hekimlik ve adli tabiplik yaptı.

1988 yılında Ankara Numune Hastanesi’nden “Hızır Acil Sertifikası” aldı.
1991 yılında nöbet tutarak çalışmaya başladığı Pakize Tarzi Hastanesi’nden 2004 yılında hastanenin yenilenmek üzere yıkılmasıyla ayrıldı.

1995 yılında Zeynep Kamil Hastanesi’nde eğitimini bitirip Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı oldu.

1997 yılında aynı hastanenin bünyesinde İsrail Harovitz Enstitüsü önderliğinde kurulan tüp bebek merkezinde de çalışmaya başladı. İlk tüp bebek eğitimini Prof.Laufer’den aldı. Prof. T. Atasu, Prof. U Özekici, Prof. Sahmay ile birlikte çalıştı.

Dr. Halil İbrahim Tekin Kimdir ?

1997 – 2004 yılları arasında Dr. Pakize TARZİ Hastanesi’nde çalışıp ÜYTE lisansı aldı.
Halen Yakın Doğu Üniversitesi Hukuk Fakültesine devam etmektedir.

2000 Yılında Lefkoşa’da açılmasına sebep olduğu tüp bebek merkeziyle bugün KKTC’nin önemli bir sektörler olan tüp bebeği başlattı.Bu merkez KKTC’de açılan ilk tüp bebek merkezi olup ayni zamanda Türk dünyasında ilk donasyon yapan merkez olmuştur. 2016 yılı itibariyle 24 bine yakın ailenin çocuk sahibi olma sevincine katkıda bulunmuştur.

2004 yılında Ortadoğu ve Balkanlar Tüp Bebek Merkezi’ni kurdu. Mayıs 2014 itibariyle Yakın Doğu Üniversitesi Tüp Bebek Merkezi ve Magosa Tıp Merkezi ÜYTE ünitesinde tüp bebek çalışmalarına devam etmenin yanısıra, yurt içi ve yurt dışında çeşitli bilimsel çalışmalara da katılıp katkı vermektedir.

2017 Yılı itibariyle 25bine yakın ailenin çocuk sahibi olma sevincine katkıda bulunan Dr.Halil İbrahim Tekin yaptığı 28.500 işlem ile de dünya lideri olup donasyonda dünya markasıdır.;

Başta Birleşik Krallık ülkeleri olmak üzere Amerika’dan Çine , Norveç’ten Avusturalya’ya her yıl 250 yabancı uyruklu aileninde çocuk sahibi olmasına katkıda bulunur.

Sportif faaliyetler

1974-1981 yılları arasında Galatasaray Spor Kulübü Yıldız, Genç ve A Takımlarında basketbol oynadı. Üniversite ve uzmanlık eğitimi sırasında Galatasaray Spor Kulübü’nde 10 yıla yakın bir süre antrenörlük ve idarecilik yaptı. Yalçın Granit başkanlığında basketbol şubesi yönetiminde 2. başkan olarak görev aldı. Galatasaray Kulübü ve Galatasaraylılar Derneği Divan Kurulu azasıdır. Galatasaraylı Eski Sporcular Derneği üyesidir.
Fransızca, İngilizce ve Rusça bilmektedir.

NPPl ve Jaar PPL pilot lisansları sahibi, amatör pilot ve havacılık sevdalısıdır.
Bir kız bir erkek çocuk babasıdır.

Neden Biz?

Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi

dr halil ibrahim tekin kimdir
dr halil ibrahim tekin kimdir

Merkezimiz ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ve ISO 27001 Bilgi Güvenliği ve Yönetimi Sertifikasına sahip Magosa Tıp Merkezi Hastanesi’nde faaliyet göstermektedir. Doğu Akdeniz’in en büyük üniversitesi Yakın Doğu Üniversitesi ile akademik işbirliğinde, Adnan Menderes Üniversitesi ile araştırma, geliştirme çalışmaları yapmaktadır.

Kıta Avrupası’nda ilk, Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC’de)  QHA Trent Akreditasyonuna sahip tek tüp bebek merkezidir.

Modern tıp her gün gelişmekte ve yeni teknolojiler uygulamaya girmektedir. Dr. Halil İbrahim Tekin ASRM – American Societyfor Reproductive Medicine (www.asrm.org),  ESHRE – EuropeanSociety of Human Reproductionand Embryology (www.eshre.eu)  gibi uluslararası kuruluşlara üye olup bu kuruluşların her yıl yapılan toplantılarına ekibi ile katılarak yeni gelişmeleri yakından takip etmektedir. Bu bilimsel toplantılarda klinik çalışmalarında elde edilen bilgileri paylaşarak katkıda bulunmaktadır.

Ayrıca her yıl altmış yabancı doktorun katıldığı bu yıl altıncısı yapılacak Uluslararası Tüp Bebek Sempozyumu organize etmekteyiz.

Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi

KKTC’ DE ÇOK MİKTARDA İŞLEMİ BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİRMİŞTİR.

Bu paralelde en modern ve gelişmiş cihazlarla ve en tecrübeli embriyologlarla çalışmalarını sürdürmektedir. Güçlü teknoloji ve alt yapıya sahip, dünya standartlarında Embriyoloji Laboratuvarı mevcuttur.

kıbrıs tüp bebek merkezi
kıbrıs tüp bebek merkezi

HASTA MEMNUNİYETİNİN ÖNCELİKLİ OLDUĞU“ MEMNUNİYETE DAYALI HİZMET VERİLMEKTEDİR.

Dr. Halil İbrahim Tekin ve ekibi hasta ihtiyaçlarına göre planlanmış kişiye özel tedavi yöntemlerini benimsemektedir. Ticari bir yaklaşım hiçbir zaman kliniğimizde yer alamamış ve almayacaktır. İnternet ortamındaki forum ve bloglardan da izlenebileceği gibi Dr Halil İbrahim Tekin daima başarıya odaklanmış, binlerce hastaya maddi manevi yardımcı olmuş ya da olmaya çalışmıştır.

“TÜM HASTALARIMIZ GEBE KALSIN Kİ EN ZORLANDIĞIM AN OLAN GEBE KALAMAYAN HASTALARLA KONUŞMAK ZORUNDA KALMAYAYIM “ DEMİŞTİR.

KKTC dışındaki ülkelerden gelen çiftlere, ihtiyaçları doğrultusunda, en konforlu, huzurlu ve uygun fiyatlarla konaklama ve ulaşım hizmetleri verilmektedir.
Ön hazırlıklar sırasında, tedavi süreci ve sonrasında tüm çalışanlarımız ile hastalarımıza, dürüst ve tamamen açık bir şekilde, güvene dayalı bir ilişki kurulmasını çok önemsiyoruz.

Düzenli olarak anketler ve yüz yüze yapılan görüşmelerle hasta memnuniyeti ölçülmekte ve hızlı bir şekilde çözüm üretilmesi amaçlanmaktadır. Ayrıca yapılan tüm işlemleri Dr Halil İbrahim Tekin ve tüp bebek sertifikalı doktorlar yapmaktadır.

Dr. Halil İbrahim Tekin, 25 yıldır on binlerce, her yaştan, her ulustan hastayla ilgilenmiş ve bu çiftleri istedikleri bebeklere kavuşturmak için ter dökmüştür. Her çalışana “Kendi kardeşinize nasıl davranıyorsanız hastalara da ayni şekilde davranın” demiştir. İlahi adalet ya da “karma” kavramını kendi hayatından örneklerle anlatmış, çalışanları bu prensipler doğrultusunda çalışmaları için motive etmiştir.

KITA AVRUPASI’NDA İLK, TÜRKİYE VE KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ’NDE (KKTC’DE) QHA TRENT KALİTE BELGESİNE SAHİP TEK TÜP BEBEK MERKEZİDİR.

Embriyoloji Laboratuvarı

Tüp bebek tedavisinde başarıyı etkileyen en önemli faktörlerden bir tanesi de embriyoloji laboratuvarının kalitesi, embriyologların deneyimi ve uzmanlığıdır. Merkezimizin önemli bir bölümünü olduğundan teknolojik altyapısını sürekli olarak geliştirmeye çaba göstermekteyiz. Aynı zamanda embriyoloji laboratuvarlarını, son teknolojilere uygun şekilde güçlendirmeye harcamaktayız.

Her biri deneyim sahibi embriyolog ve laboratuvar teknikerinin hizmet verdiği merkezlerimizde verimliliği kanıtlanmış her yöntem ve teknik başarı ile uygulanmaktadır. Aynı zamanda her yıl gerçekleştirdiğimiz uluslararası bahar kongreleri ile siz hastalarımıza daha başarılı tedaviler geliştirmek için uzmanlarımız ile tedaviler hakkında değerlendirmeler yapmaktayız.

Embriyoloji laboratuvarında uygulanan rutin işlemler sırasıyla şunlardır;

 • Yumurta toplama (OPU)
 • Denudasyon (Yumurta hazırlığı)
 • Döllenme (Fertilizasyon)
 • Embriyo kültürü
 • Assisted Hatching (AHA)
 • Embriyo biyopsisi (Preimplantasyon genetik tanı-tarama)
 • Embriyo transferi
 • Embriyo dondurma
 • Yumurta dondurma
 • Sperm Dondurma
 • Mikro Tese İşlemi
 • IMSI İşlemi

Embriyoloji Laboratuvarı

Tüp bebek uygulamalarında başarıyı etkileyen en önemli faktörlerden biri, embriyoloji laboratuvarının kalitesidir. Genel olarak tüp bebek uygulamasında toplam başarıya katkı sağlaması açısından laboratuvar ve embriyologların etkisi yüzde 50 olarak kabul edilmektedir.

Diğer yüzde 50’lik oran ise yumurtaların hazırlanması (ovülasyon indüksiyonu) ve embriyo transferi arasında paylaştırılır. Orta kaliteye sahip yumurta ya da sperm üreten bir çift, yüksek kalitede çalışan bir embriyoloji laboratuvarı ve iyi bir embriyo transferi ile gebe kalma şansını yükseltebilir.

Uzman doktorumuz Op. Dr. Halil İbrahim Tekin de embriyoloji testleri için son teknoloji cihazları kullanıyor olmamızın önemini vurgulamaktadır. Burada yapılan Yumurta toplama (OPU), Döllenme (Fertilizasyon) Embriyo kültürü, Assisted Hatching (AHA), Embriyo biyopsisi (Preimplantasyon genetik tanı-tarama), Embriyo transferi, Embriyo dondurma, Yumurta dondurma, Sperm Dondurma, Mikro Tese İşlemi, IMSI işlemi gibi işlemlerin yüksek doğrulukta uygulanması için kalitenin önemli olduğunu belirtiyor.

Sizlerde bizi tercih ederek çocuk sahibi olabilirsiniz.