Sperm Donasyonu Fiyatları

Sperm Donasyonu Fiyatları

Sperm donasyonu işlemi, erkek kısırlığının tedavisi için kullanılan yöntemlerden başlayıp günümüzde çok daha geniş kapsamda yapılan uygulamaları içermektedir. Ayrıca sperm donasyonu sayesinde erkek partner olmadan, kadınların hamile kalıp anne olmaları mümkündür. Böylelikle kalıtsal hastalıkların bebeklere aktarılmadan da bebek sahibi olunabilmesi sağlanır. Türkiye’de yasal bir altyapısı bulunmayan sperm donasyonu fiyatları konusunda her bütçeye uygun seçenekler vardır. Bu tür uygulamalar hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isteyen kadınlar ve anne adayları için firmamız profesyonel kalitede hizmet vermektedir. Hemen Kıbrıs merkezli kliniğimizin kurumsal web sitesi üzerinde yer alan iletişim bilgilerini kullanarak sperm donasyonu hakkında merak ettiğiniz tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Sperm Donasyonu Nedir?

Sperm donasyonu tanımı, bir anne adayının tüp bebek tedavilerinde kullanılan spermler ile erkek partner olmadan hamile kalmasıdır. Aşılama veya tüp bebek olarak bilinen ve halk arasında bu şekilde adlandırılan sperm donasyonu uzun yıllardır bilinen bir tedavi şeklidir. Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte sperm donasyonu çok daha kapsamlı ve pratik bir hal almıştır. Erkek kısırlığının tedavi edilmesi için uzun yıllar boyunca kullanılan bu yöntem, günümüzde daha geniş endikasyonları kapsamaktadır.

Kıbrıs Sperm Donasyonu

Kıbrıs’ta sperm donasyonu yaygın bir şekilde yapılmaktadır. Ülkemizde henüz yasal bir zemine oturtulmayan sperm donasyonu işlemleri ve cinsiyet belirleme testleri için mutlaka alanında uzman kişilerden profesyonel destek alınmalıdır. Hamilelik öncesinde bebeğin cinsiyetinin belirlenmesi ve aynı zamanda genetik hastalık riskinin en aza indirilmesi için uzman ekibimizden PGT, cinsiyet seçimi ve sperm donasyonu hizmeti alabilirsiniz. Son teknoloji ekipman ve cihazla ile desteklenen cinsiyet seçimi testleri sürecinde herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmadan istediğiniz sonuçlara ulaşabilirsiniz. Her bütçeye uygun maliyet ve ödeme seçenekleri ile sperm donasyonu yaptırmak isteyen anne ve babalar için memnuniyet odaklı çözümler sunulmaktadır.

Sperm Donasyonu Maliyeti

Sperm donasyonu ücretleri, bu işlemi yaptırmak isteyen kadın veya çiftlerin taleplerine göre değişiklik gösterebilir. Günümüzde son teknoloji ekipmanlar kullanılarak yapılan sperm donasyonu işlemleri, farklı testlerin ve tedavi süreçlerinin uygulanmasını gerektirebilir. Bu nedenle kadınlar için veya bebek sahibi olmak istediği halde olamayan çiftler için sperm donasyonu uygulamalarında farklı tedavi yöntemleri tercih edilir. Her bir tedavinin fiyatları farklı olacağı için genel anlamda Kıbrıs’ta sperm donasyonu yaptırmak isteyen anne ve baba adaylarının da farklı fiyatlarla karşılaşması mümkündür. Bu alanda en güncel ve sağlıklı fiyat seçeneklerini hemen öğrenebilmek için firmamızın kurumsal web sitesinde bulunan iletişim bilgilerini kullanarak bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Sperm Donasyonu Nasıl Yapılır?Sperm Donasyonu Fiyatları

Sperm donasyonu uygulaması sırasında ilk etapta anne adaylarının jinekolojik muayeneden geçmesi gerekir. Genel muayenesi yapılan kadınlarda enfeksiyon paneli ve çeşitli testler uygulandıktan sonra şu işlemlere geçilir:

 • Anne adayının uterin bir anatomisi varsa sperm donasyonu için iyi bir aday olmadığı belirtilir.
 • Anne ve baba adaylarının saç ve göz rengi, fiziksel özellikleri ve etnik köken durumları gibi genetik kimliklerine uygun sperm donörü seçilir.
 • Klasik tüp bebek tedavisinde olduğu gibi anne adayının yumurtası uyarılır.
 • Anne adayının yaşına ve kilo durumuna göre yumurta uyarıcı ilaç tedavisine başlanır.
 • Kadının adet gördüğü 2-3. günü ilaçları kullandıktan sonra çatlama iğnesi ile yumurtalar çatlatılır.
 • Bu aşamadan 36 saat sonra donör spermler ile aşılama yapılır.
 • Gerektiği durumlarda genel anestezi altında toplanan yumurtalar sperm ile döllenir.

Kimler Sperm Donasyonu Yaptırabilir?

Sperm donasyonu yaptıranlar, erkek partner olmadan hamile kalmak isteyen kadınlardan oluşur. Bununla birlikte tüp bebek sürecine ihtiyaç duyan anne ve baba adayları da profesyonel ekipmanlar kullanılarak sperm donasyonu yaptırabilir. Günümüzde sperm donasyonu yaptırabilecek kişiler genellikle şu özelliklere sahip olmaktadır:

 • Erkek kişinin sperm hücresinin olmaması
 • Erkeğin sperm sayısının ve kalitesinin hamilelik için yetersiz olması
 • Kalıtsal herhangi bir hastalık sebebiyle bu hastalıktan kaçınmak istenmesi
 • Kadınların erkek partner olmadan anne olmak istemesi
 • Erkek partnerde hepatit C, HIV ve benzeri viral enfeksiyon bulaştırma ihtimalinin olması
 • Başarısız tüp bebek denemesi yapan çiftlerin talep etmesi
 • Daha önceden bebeğin hemolitik hastalığı öyküsü olan çiftlerin tercih etmesi

İşte bu tür durumda olan anne ve babalar için sperm donasyonu uygulamaları son derece faydalıdır. Çeşitli ihtiyaçlara göre farklı testler ile yapılan sperm donasyonu işlemlerinde profesyonel çözümlere ulaşmak için uzman ekibimizden destek alabilirsiniz. Her bütçeye hitap eden fiyat ve ödeme seçenekleri ile sperm donasyonu yaptırabilmek için en ideal yerdesiniz.

Sperm Bankaları

Sperm donasyonu bankaları için mutlaka profesyonel hizmet veren şirketler tercih edilmelidir. Türkiye’de henüz çok dillendirilmeyen bu alanda en etkili sonuçlara ulaşmak isteyen kadınlar veya çiftler, sperm bankaları üzerinden genetik kodlarına uyumlu sperm donörleri seçebilir. Bu sperm bağışçıları sağlıklı ve herhangi bir kalıtsal hastalığa sahip olmayan 18-40 yaş arasındaki kişilerden seçilir. Sperm bankalarında bulunacak sperm hücreleri için bu bağışçıların tüm fiziksel özellikleri kaydedilir. Sperm donasyonu fiyatları üzerinde bağışçıların genetik özelliklerinin etkili olduğu bilindiği için bu alanda profesyonel destek alınmalıdır.

 

Önceki İçerikEmbriyo Donasyonu Fiyatları
Sonraki İçerikCinsiyet Seçimi Fiyatları