Kıbrıs Tüp Bebek Tedavisi Avantajları Nelerdir

Kıbrıs tüp bebek tedavisi avantajları nelerdir
Kıbrıs tüp bebek tedavisi avantajları nelerdir

İleri Yaş İçin Kıbrıs Tüp Bebek Tedavisi Avantajı

Tüp bebek tedavisinde yaş ilerledikçe başarı şansı düşmektedir. Kıbrıs tüp bebek tedavi merkezleri yaşı ilerlemiş olan çiftlere önemli avantajlar sunarak bebek sahibi olmalarına yardımcı olmaktadır. Kıbrıs tüp bebek merkezlerinin sunduğu yaş avantajlarını araştırarak bebek sahibi olmak isteyen çiftlere yardımcı olmak için bu avantajları araştırdık.

Uzman hekim ve ekibi tarafından yapılan inceleme neticesinde kadınlarda yumurtalık gelişimi ve rezervleri iyiyse 45 yaşına kadar tüp bebek tedavisi uygulanabilmektedir.

Erkeklerden alınan sperm numunelerinde sperm kalitesi yeterli bulunursa 54 yaşına kadar tüp bebek tedavisi uygulanabilmektedir.

Üreme hücrelerinin kalitesi kadınlarda 40 yaşından sonra erkeklerde ise 55 yaşından sonra düşmeye başlamaktadır. Bu nedenle tüp bebek tedavisine erken yaşlarda başlamak için 1 yılı aşkın süreden beri korunmadan cinsel ilişkiye girildiği halde bebek sahibi olunamıyorsa, tüp bebek tedavisine başlanmaya karar verilmesi tedavinin başarı olasılığını çok yükseltmektedir.

Yumurtalık Bölgesindeki Hastalıklarda Kıbrıs Tüp Bebek Avantajları

Yumurtalık kanalları tıkalı olduğundan cinsel ilişki esnasında erkeğin spermleriyle yumurta döllenemediği için hamile kalamayan bayanlar, tüp bebek tedavisi sayesinde hamile kalarak bebek dünyaya getirme avantajına sahip olurlar.

Cerrahi operasyonla yumurtalık kanalları alınan kadınlar, tüp bebek tedavisi görerek hamile kalabilirler.

Yumurtalıkta gelişen yumurtalar birbirine yapışık olduğu için hamile kalamayan bayanların bebek sahibi olmasında tüp bebek tedavisi umut olmaktadır.

Yumurtalık bölgesindeki sorunlardan dolayı Polikistik over sendromu yaşayan kadınlarda tüp bebek tedavisine yönelerek hamile kalma şanslarını artırabilirler.

Ayrıca yumurtalık evrelerinde sorun olan kadınların hormonal destek almasıyla birlikte laboratuvar ortamında dölleme tarihi dikkate alınarak yumurtlama işleminin gerçekleşmesi sağlanmaktadır. Kadınların yumurtlama işleminin kontrol altında tutulması ve daha fazla yumurta elde edilmesiyle birlikte kaliteli yumurtalar seçildiğinden hamile kalma şansı yükselmektedir. Birden fazla yumurtanın oluşması sağlandıktan ve yumurtalar toplandıktan sonra laboratuvarda sperm numuneleriyle embriyo oluşumunun gerçekleşmesi uygun zaman diliminde yapılan tıbbi müdahalelerle sağlanmaktadır.

Düşük sayıda yumurtlayan ve yumurtalık bölgesinde sağlık problemleri olan kadınlar, tüp bebek tedavisi sayesinde kaliteli yumurta ve sperm numuneleri seçilerek bebek sahibi olma şansını yakalamaktadır.

Kıbrıs Tüp Bebek Uzman Hekim ve Ekibi Avantajı

Tüp bebek tedavisi gören çiftler, uzman hekim ve ekibi avantajından istifade ederek tedavi sürecinin her aşamasından bilgi edinmekteler ayrıca uzman hekim ve ekibi avantajı sayesinde tüp bebek tedavisinin başarı şansı yükselmektedir.

Tüp bebek tedavi sürecine rahat konsantre olmak için uzman hekim ve ekibiyle tedavi başlamadan evvel kesinlikle görüşülmelidir.

İlaç tedavisine gereksinim duyulursa ilacın nasıl ve neden kullanılması gerektiği hakkında uzman hekim tarafından gerekli bilgilendirme yapılır.

Çiftlerin neden çocuk sahibi olamadığı iyice araştırıldıktan sonra tespit edilir ve nedene yönelik tıbbi tedavi uygulanır.

Uzman hekim tüp bebek tedavisi gören çiftlere tedavi süreci boyunca yapması ve yapmaması gereken aktiviteler tüm detaylarıyla anlatılır. Tüp bebek tedavisinin başarısızlıkla sonuçlanmasını etkileyen faktörler arasında alkol ve sigara tüketimi, stres, uykunun düzensiz olması ve sağlıksız ve dengesiz beslenme yer almaktadır.

Erkekler İçin Tüp Bebek Tedavisi

Yetersiz sperm sayısından dolayı bebek sahibi olamayan erkeklere, Kıbrıs tüp bebek tedavi merkezleri önemli avantajlar sunmaktadır.

Erkeklerin üreme hücrelerinde yapısal bozukluklar belirlenirse, Kıbrıs tüp bebek tedavi yöntemi önemli avantajlarıyla erkeklere bebek sahibi olma şansını vermektedir.

Erkeklerde nedensiz kısırlık varsa ve sperm hücresi hiç yoksa tüp bebek tedavisinde kullanılan mikroenjeksiyon yöntemi sayesinde bebek sahibi olabilirler.

Kıbrıs Tüp Bebek Tedavisinde Üreme Hücresi Nasıl Seçilmektedir?

Tüp bebek tedavisi esnasında kadın üreme hücresi yumurtalar uyarılarak birden fazla yumurta oluşturulmakta ve içlerinden en kaliteli yumurta örnekleri alınmaktadır.

Erkeklerde ise üreme hücresi sperm numunelerinden en kalitelileri alınmaktadır. Kaliteli üreme hücreleri alındıktan sonrada laboratuvar ortamında dölleme işlemi yapılmakta ve anne adayının rahmine transfer edilmektedir.

Kaliteli üreme hücreleri seçildikten sonra laboratuvarda gerçekleştirilen döllemeyle gebe kalma şansı artırılmaktadır. Yumurtalık rahatsızlığından ya da sperm sayısının azlığından dolayı normal cinsel ilişkiyle bebekleri olmayan çiftler, tüp bebek tedavisi esnasında en kaliteli üreme hücrelerinin seçilmesiyle bebek sahibi olma fırsatını yakalamaktadırlar. Kıbrıs tüp bebek merkezleri, bebek sahibi olamayan çiftlere tıbbi yöntemlerle takip avantajı sunmaktadır.

Ağrısız ve Acısız Embriyo Transferi

Tüp bebek tedavisi esnasında embriyonun rahme transfer edilmesi 10-15 dakika aralığında sürmektedir. Bu transfer esnasında anne adayı herhangi bir ağrı ve acı hissetmez. Bu nedenle transfer işlemi esnasında anestezi yapılmamaktadır. Embriyonun uzman hekim tarafından rahmin içine bırakılmasıyla transfer işlemi gerçekleşmektedir.

Transfer işlemi gerçekleştirildikten birkaç saat sonra çiftler istirahat etmeleri için evlerine gönderilmektedir. Yani çiftlere aynı gün taburcu olmak gibi bir avantaj sağlanmaktadır. Çiftlerin bebek sahibi olmalarına ve hayallerine kavuşmalarına en kaliteli embriyonun seçilmesiyle ciddi bir destek verilmektedir. Ayrıca transfer işlemi esnasında ağrı ve acı olmaması anne adayı açısından çok ciddi bir avantajdır.

Kıbrıs Tüp Bebek Gebelik ve Bebek Gelişimi Takibi

Anne rahmine embriyo transfer edildikten sonraki aşama gebelik için beklemektir. 2 haftalık bir bekleme süresinden sonra gebelik testi pozitif çıkan annelerin ultrason takibiyle bebek gelişimi yakından takip edilmektedir. Gebelik sırasındaki olası risklere karşı periyodik bir şekilde anne adayının kontrolü yapılmaktadır.

Önceki İçerikEmbriyo Donasyonu
Sonraki İçerikKıbrıs Tüp Bebek Fiyatları 2022