Kıbrıs’ta Tüp Bebek Tedavisi Avantajları Nelerdir

kıbrıs tüp bebek tedavisi avantajları
kıbrıs tüp bebek tedavisi avantajları

Kıbrıs Tüp Bebek Avantajları

Kıbrıs tüp bebek fırsatları arasında embriyo transferinin yapılması aşamasında, embriyo gözlemleme işlemi ile kaliteli embriyonun seçilmesi ve rahme transfer edilmesi ile tüp bebek tedavisi başarı oranının yükselmesi avantajı yer alır. Tüp bebek tedavisi aşamalarında dölleme işlemine en uygun yapıda olan sperm ve yumurtaların seçimi, uzun süredir çocuk sahibi olamayan çiftlerin çocuk sahibi olma koşullarını destekler. Kıbrıs tüp bebek avantajları içerisinde tedavi yaşı avantajı, yumurtalık rahatsızlıklarında tüp bebek yöntem avantajı, erkelerle yönelik tedavi avantajı, uzaman doktor avantajı, uygun üreme hücresi seçim avantajı, gebeliğin takibi avantajı hakkında detaylı bilgileri alt başlıklardan öğrenebilirsiniz.

Kıbrıs’ta Tüp Bebek Tedavisi Olanlar İçin İleri Yaş Avantajı

Kıbrıs tüp bebek yönteminde yaş fırsatı; ileri yaşlarda olan erkek ve kadınların tüp bebek tedavisi yaptırabilmelerini sağlar. Tüp bebek tedavimiz koşullarında belirlenen yaş değerleri hakkında bilgileri şu şekilde sıralarız:

 • Tüp bebek tedavisi ile yumurtalık gelişimi ve rezervlerinin iyi konumda olduğu belirlenen bayanlar, 45 yaşına kadar tüp bebek tedavisi koşullarından yararlanır.
 • Sperm kalitesinin yeterli ölçüde olduğu tespit edilen erkekler 54 yaşına kadar tüp bebek tedavisi koşullarından yararlanırlar.

Kadınlarda 40, erkeklerde ise 55 yaşından sonra üreme hücrelerine yönelik kaliteli bulgular elde etme oranı düşer. Bu duruma bağlı olarak, normal cinsel ilişki ile 1 yıldan fazla süredir çocuk sahibi olamayan çiftler, erken yaşlarda tüp bebek tedavisine yönelerek, tedavinin başarılı sonuçlanma oranın yükseltilmesinde etkili olurlar.

Yumurtalık Rahatsızlıklarında Kıbrıs Tüp Bebek Tedavisinin Avantajları

Yumurtalık problemlerinde Kıbrıs tüp bebek fırsatı hakkında bilgileri şu şekilde sıralarız:

 • Doğal yollar ile hamile kalamayan yumurtalık kanalları tıkalı olan bireyler, tüp bebek tedavisi ile çocuk sahibi olma avantajı yakalarlar.
 • Yumurtalık kanalları cerrahi işlemler ile alınmış olan bireyler, tüp bebek yöntemi ile çocuk sahibi olma fırsatı sağlarlar.
 • Yumurtalık bölgesinde gelişen yumurtalarda yapışıklık olması halinde doğal gebelik yaşayamayanlar, tüp bebek yöntemi ile çocuk sahibi olma avantajı sağlarlar.
 • Yumurtalık problemlerine ilişkin Polikistik over sendromu taşıyan bireyler, tüp bebek tedavisi ile çocuk sahibi olma avantajına sahiptirler.

Aynı zamanda, yumurtlama evrelerinde problem yaşayan bireylerin gerekli olan hormonal desteklerin verilmesi ile laboratuarda dölleme işlemi tarihine uygun şekilde yumurtlama evresi geçirmeleri sağlanır. Kadınlarda yumurtlama faaliyetinin kontrol altına alınması ve yumurta oluşum sayısının yükseltilmesi ile kaliteli yumurtaların seçilmesi ve anne olma oranının yükseltilmesi avantajı sağlanır. Birden fazla yumurta oluşumunun tetiklenmesi ve yumurtaların toplanması sonrası laboratuvar ortamında sperm örnekleri ile embriyo oluşumu için tıbbi müdahalelerin yapılmasına uygun zamanda geçilmesi sağlanır.

Yumurtlama oranı düşük olan ve yumurtalık ile ilgili sağlıksal sorunlar yaşayan bireyler, tüp bebek tedavisi yöntemimizden yararlanarak, kaliteli yumurta ve sperm örnekleri seçimi ile çocuk sahibi olmak için tedavi süreçlerinden yararlanırlar.

Erkeklere Yönelik Tüp Bebek Tedavisinin Avantajları

Erkekler için tüp bebek tedavisi hakkındaki bilgileri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Erkelerde sperm sayısında yetersizlik gözlemlenmesi halinde tüp bebek tedavisi ile çocuk olmaları avantajı sağlanır.
 • Kıbrıs tüp bebek tedavisi avantajları ile erkeklerde, üreme hücrelerinde bulunan yapısal bozuklukların tespiti halinde tüp bebek yöntemi ile bebek sahibi olma avantajı sağlama olanağı bulunur.
 • Erkeklerde nedeni belirlenemeyen kısırlık ve hiç sperm hücresi bulunamaması hallerinde, tüp bebek yönteminde mikroenjeksiyon yöntemi kullanılması ile çocuk sahibi olunması avantajları oluşturulur.

Tüp Bebek Tedavisinde Uzman Doktor Avantajı

Tüp bebek yönteminde uzman hekim avantajı, çiftlerin tüm tedavi sürecinden haberdar olmalarını ve tüp bebek tedavisi başarı oranının arttırılmasını sağlar. Uzman hekim eşliğinde edilen avantajları şu şekilde sıralarız:

 • Uzman hekim ile tüp bebek tedavisine başlanmadan önce görüşme sağlanması ve çiftin sürece kolaylıkla adapte olabilmesi avantajı,
 • Her hangi bir ilaç tedavisi gerekmesi halinde ilaç kullanımı ve tedavinin neden gerektiği hakkında bilgilenme avantajı,
 • Çiftlerin çocuk sahibi olamama durumlarının belirlenmesi ve bu duruma en uygun tıbbi yöntemlerin uygulanması avantajı,
 • Tüm tıbbi tedavi sürecinde çifte destek çıkılması ve çiftin tedavi süreci hakkında bilgilendirilmesi, çiftlerin uzman hekim eşliğinde yapılan tüp bebek tedavisi sırasında elde ettikleri avantajlardır.

Tüp bebek tedavisinde uzman doktor yardımıyla, tüp bebek tedavisi süreci içerinde çiftlerin kaçınması gereken ve yapması gereken faaliyetler aktarılır. Tüp bebek tedavilerinde stres, alkol kullanımı, sigara kullanımı, düzensiz uyku, dengesiz beslenme gibi faktörlerden kaçınılması, başarı oranına etki eden faaliyetlerdir.

Tüp Bebek Tedavisi Üreme Hücresi Seçimi Nasıl Yapılır

Tüp bebek tedavisi üreme hücresi seçimi hakkında bilgileri şu şekilde sıralarız:

 • Tüp bebek uygulamalarında kadın üreme hücresi olan yumurtalar uyarılıp, birden fazla yumurta oluşumu sağlanarak, en kaliteli yumurta örnekleri toplanır.
 • Erkelerde üreme hücresi konumunda olan kaliteli sperm örnekleri toplanır.
 • Kaliteli üreme hücrelerinin toplanması ve laboratuvar ortamında dölleme yapılması ile kaliteli embriyo örneği elde edilip, anne adayı olacak bireyin rahmine transfer edilme avantajı sağlanır.

Uygun üreme hücrelerinin seçimi, laboratuvar ortamında yapılan döllenme işleminin kalitesini ve aynı etki ile hamile kalınma oranının yükselmesini sağlar. Her hangi bir yumurtalık rahatsızlığı veya sperm sayısı probleme ile doğal şekilde çocuk sahibi olmayan çiftler, en uygun üreme hücrelerinin seçimi ile yapılan tıbbi tüp bebek tedavi aşamaları ile çocuk sahibi olma fırsatı sağlarlar. Kıbrıs tüp bebek merkezi hizmetimiz ile uygulanan bu aşamalar ile uzun süre çocuk sahibi olamayan çiftlerin, çocuk sahibi olmaları için uygun tıbbi yöntemlerin izlenmesi avantajı sunulur.

Ağrısız Embriyo Transferi

Sancısız embriyo aktarım fırsatı hakkında bilgileri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Tüp bebek tedavisinde rahme transferi yapılan embriyo 10 ila 15 dakikalık bir süre içerinde rahme aktarılır.
 • Bu işlem sırasında her hangi bir acı hissedilmediği için anestezi uygulanmaz.
 • Tıbbi işlem sırasında uzman hekimce rahmin içerisine bırakılan embriyo ile transfer sağlanır.

Transfer işleminin yapıldığı gün çiftler birkaç saat dinlendikten sonra, evlerine giderek evde dinlenme şansı elde ederler. Transfer işlemi ile aynı gün taburcu olma avantajı sağlanır. Tüp bebek tedavisi son aşaması embriyo transferi sırasında ve sonrasında her hangi bir ağrı ve rahtsızlık hissi gözlemlenmemektedir. Transfer işleminde, rahme aktarılması en uygun olan embriyonun seçiminin yapılması ile çiftlerin çocuk sahibi olma şartları desteklenir.

Tüp Bebek Tedavisi ile Gebelik Takip Avantajı

Tüp bebek tedavisi hamilelik takibi hakkında detaylı bilgileri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Tüp bebek tedavisi son aşaması olan embriyo transferi işlemi sonrası gebelik için bekleme evresine giriş yapılır.
 • Transfer işlemi sonrası 2 hafta içerisinde gebelik testi yapılarak, hamileliğin takip edilmesi avantajı sağlanır.
 • Pozitif sonuç alan anne adaylarının ultrason takiplerinin yapılması ve bebek gelişiminin yakından takibinin sağlanması avantajı elde edilir.
 • Hamilelik sırasında oluşacak risklere karşı annenin kontrolünün periyodik olarak yapılması avantajı sağlanır.

Tüp bebek tedavisi koşulları, tedavi süreci ve Kıbrıs tüp bebek tedavisi avantajları hakkında aklınızda yer alan tüm sorulara cevap bulmak amacıyla, Kıbrıs tüp bebek merkezi olarak bizlerden detaylı bilgileri alabilirsiniz.

Önceki İçerikSperm Dondurma Neden Gerekli
Sonraki İçerikTüp Bebek Tedavisi ile Anne Olmak