Yumurta Donasyonu Fiyatları

Yumurta Donasyonu Maliyeti

Yumurta Donasyonu Fiyatları

Yumurta donasyonu ücretleri, bebek sahibi olmak isteyen anne adaylarının veya çiftlerin internet üzerinden yaptığı araştırmalarda öne çıkmaktadır. Son dönemde bebek sahibi olmak istedikleri halde çeşitli sebeplerden dolayı bu konuda başarılı olamayan çiftlere veya anne adaylarına yumurta donasyonu ile başarılı çözümler sunulabilmektedir. Özellikle Çocuk sahibi olmak isteyip olamayan çiftlerin tercih edebileceği pek çok tedavi yöntemi vardır. Bebek sahibi olmanın önündeki engellerin ne olduğuna bağlı olarak aşılama tedavisi, tüp bebek tedavisi, sperm ve yumurta donasyonu gibi yöntemler günümüzde birçok çiftin çocuk sahibi olmalarına yardımcı olmaktadır. Bu yüzden yoğun şekilde araştırılan yumurta donasyonu fiyatları konusunda da merak edilen tüm detayları bu yazımızda bulabilirsiniz.

Yumurta Donasyonu Nedir?

Yumurta donasyonu işlemi anne adayında yumurtalıklarda bebek sahibi olmayan engel herhangi bir durum olması halinde, bir donörden alınan yumurtanın baba adayından alınan sperm ile döllenmesiyle oluşan embriyonun anne rahmine transfer edilmesidir. Anne adayının üremeye engel olan sorunu bu sayede ortadan kaldırılmış ve dışarıdan alınan yumurtalık ile baba adayının sperm hücresi döllendirilmiştir. Bu tür bir gebeliğin sağlandığı bir yöntem olan yumurta donasyonu kadında erken menopoz olması durumunda uygulanan bir tedavi olarak büyük bir talep görmektedir. Ülkemizde yumurta donasyonu konusunda yeterli yasal düzenlemeler ve tıbbi gelişmeler olmadığı için bebek sahibi olmak isteyen kadın ve çiftler genellikle yurtdışında bu işlemleri yapmayı tercih etmektedir.

Yumurta Donörü Nasıl Seçilir?

Yumurta donörü seçimi konusunda dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Çünkü yumurta, sperm ve embriyo bağışı yapanların bazı testlerle incelenmesi amacıyla katı kurallara tabi tutulduğu bilinmektedir. Dolayısıyla sağlık kuruluşları, embriyoları hastalık açısından detaylı inceleme yaptıktan sonra kabul etmelidir. Günümüzde tıp alanında yaşanan gelişmeler ile birçok hastalığa yönelik tanı ve tedaviler yapıldığı için yumurta donasyonunda donör seçiminde de bazı kriterlere dikkat edilmesi faydalı olacaktır:

 • Yumurtasını bağışında bulunan donör, çiftin tanıdığı veya hiç tanımadığı kişiler olabilir.
 • Yumurta donörünün 20 ile 30 yaşları arasında ve genel sağlık durumu iyi olmalıdır.
 • Önceden sağlıklı çocuk doğurmuş donörlerden yumurta almak önemlidir.
 • Zeka geriliği ile alakalı tüm testleri yapılmalıdır.
 • Yumurtasını bağışında bulunacak kişinin herhangi bir kalıtsal hastalığı olmamalıdır.
 • Boy ve kilo endeksine dikkat edilmelidir.
 • Psikolojik ve psikiyatrik bir problemi olmamalı ve uyuşturucu kullanmamalıdır.

Bununla birlikte yumurta donasyonu tedavisi için donor seçiminde bazı fiziksel özellikler de göz önünde bulundurulmalıdır. Örneğin yumurta bağışlayan kişinin sahip olduğu ten rengi, göz rengi, saç rengi ve vücut yapısı gibi fiziksel özellikleri olabildiğince aileye uyumlu olmalıdır. Son olarak, etnik köken, kan grubu ve diğer fiziksel özellikler de mümkün olduğunca yakın olmalıdır.

Kıbrıs Yumurta DonasyonuYumurta Donasyonu Fiyatları

Kıbrıs’ta yumurta donasyonu en çok tercih edilen tedaviler arasında yer almaktadır. Çünkü Türkiye’ de yumurta donasyonu henüz tam olarak yasal bir altyapıya oturtulmamıştır. Bu yüzden Yumurta nakli ülkemizde yasak olduğu için dünya çapında en çok tercih edilen Kıbrıs’ta tedavi olunabilir. Yumurta donasyonu konusunda Kıbrıs’ın ardından öne çıkan diğer ülkeler, Yunanistan, İngiltere, Amerika, İsrail, Belçika’dır. Kıbrıs merkezli kliniğimize başvuru yaparak, sizin için en ideal yumurta donasyonu işlemini tamamlayabilirsiniz. Son teknoloji ekipman kullanılarak uzman gözetiminde yapılan yumurta donasyonu işlemi için en doğru yerdesiniz.

Yumurta Donasyonu Maliyeti

Yumurta donasyonu fiyatları, uygulama kapsamında gerçekleştirilecek tüm tıbbi işlemlere göre değişiklik gösterir. Sağlıklı bir Utrerus’a sahip olan, fakat yumurtlama işlevini gerçekleştiremeyen her kadın, yumurta donasyonu ile hamilelik deneyimi yaşayabilir. Yumurta donasyonu ücretleri, kadınların yumurta kalitesini ve genel sağlık durumlarını öğrenmek için yapılacak çeşitli testlere göre değişiklik gösterebilir. En güncel yumurta donasyonu fiyatlarını hemen öğrenebilmek için Kıbrıs merkezli kliniğimizden detaylı bilgileri alabilirsiniz. Firmamızın kurumsal web sitesi üzerinde yer alan iletişim bilgilerini kullanarak yumurta donasyonu maliyetleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kimler Yumurta Donasyonu Yaptırabilir?

Yumurta donasyonu yaptıranlar, genellikle yumurtlama özelliği artık eskisi gibi iyi çalışamayan kadınlardır. Bununla birlikte hamilelik için yumurta kalitesinin çok iyi seviyede olması gerekir. Bu yüzden menopoz dönemine girmiş olan kadınlar da yumurta donasyonu sayesinde gebe kalarak bebek sahibi olabilirler. Günümüzde yumurta donasyonu yaptırabilecek kişiler genellikle şunlardan oluşur:

 • Menopoza girmiş kadınlar,
 • Ailesinde kalıtsal hastalık bulunan kadınlar,
 • 45 yaşın üstünde olan kadınlar,
 • Cerrahi operasyonlar ile yumurtalıkları alınmış olan kadınlar,
 • Işın (radyoterapi) tedavisi görerek yumurtalık işlevini kaybeden kadınlar,
 • Yumurta kalitesi az olan kadınlar,
 • Çok sayıda tüp bebek denemesi yapıldığı halde gebe kalamayan kadınlar,
 • Düşük yapan kadınlara,
 • Kendi fiziksel ve ruhsal özelliklerini beğenmeyen kadınlar

Görüldüğü üzere geniş bir kitleyi ilgilendiren yumurta donasyonu ile başarılı sonuçlara ulaşılabilir. Gebe olmak isteyen ancak bunun için gerekli özellikleri taşımayan kadınlar, yumurta donasyonu yaptırmak istediklerinde Kıbrıs’ta bulunan merkezimize başvuru yapabilirler. Üstelik yumurta donasyonu fiyatları konusunda da başka bir yerde kolay kolay bulamayacağınız avantajlar sunulmaktadır.

Önceki İçerikCinsiyet Seçimi Fiyatları
Sonraki İçerikPolip ve Miyomlar Tüp Bebek Tedavisine Engel Midir?