Cinsiyet Seçimi Fiyatları

cinsiyet seçimi

Cinsiyet Seçimi Fiyatları

Cinsiyet seçimi ücretleri, kullanılan teknolojik ekipmanların kalitesine ve araştırma laboratuvarlarının kapsamına göre değişiklik gösterebilir. Son yıllarda anne ve baba adaylarının internet üzerinden en çok araştırdığı konular arasında bu tür cinsiyet seçimi süreçleri ve fiyatları öne çıkmaktadır. Anne ve baba adayları, bebeklerinin cinsiyetini belirleyebilme konusunda bazı teknolojik ekipmanlardan destek alabilirler. Gelişen teknoloji ile birlikte günümüzde artık doğacak bebeğin cinsiyetinin önceden belirlenebilme aşamaları mevcuttur. Genellikle yurt dışında yasal olarak yapılan cinsiyet seçimi uygulamaları ve cinsiyet seçimi fiyatları konusunda bilinmesi gereken tüm detaylara bu yazımızdan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Cinsiyet Seçimi Nedir?

Cinsiyet seçimi uygulaması, adından da anlaşılacağı üzere doğacak bebeğin cinsiyetini önceden belirleyebilmeyi sağlayan işlemlerden oluşur. Günümüz teknolojisinin sağladığı tüm araçlardan yararlanarak dünyaya gelecek bebeğin kız mı yoksa erkek mi olacağı belirlenebilir. Cinsiyetin önceden belirlenme konusu uzun süredir batı toplumlarında tartışılan ve bu alanda çeşitli gelişmeler kaydedilen bir konudur. Özellikle dünya genelinde pek çok ülkede cinsiyet seçimi uygulamalarının yasal zemine oturtulduğu bilinir. Türkiye’de henüz cinsiyet seçimi konusunda uygulama yapılabilecek yasal altyapı olmasa da şu ülkelerde cinsiyet seçimi yapılabilir:

  • ABD
  • Kanada
  • Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti

Özellikle 2000’lü yılların başından bu yana genetik testler ve embriyo üzerinde yapılan çalışmalar büyük bir hız kazanmıştır. Bu süreçte teknolojinin de çok hızlı gelişmesiyle birlikte embriyoların cinsiyetini belirleme konusunda önemli atılımlar gerçekleşmiştir. Son yıllarda pek çok kişinin dikkatini çeken bir konu olan ve aynı zamanda hamilelik öncesi anne adaylarının da yakından ilgilendiği cinsiyet seçimi giderek popülerlik kazanan bir işlemdir. Ayrıca cinsiyet belirleme uygulamaları, dünya nüfusunun erkekler lehine değiştireceği şeklinde kaygılar yersizdir.

Cinsiyet Seçimi Nasıl Yapılır?Cinsiyet Seçimi Fiyatları

Cinsiyet seçimi yapılışı bakımından bazı genetik testleri kapsamaktadır. Hamilelik öncesinde bebeğin kız mı yoksa erkek mi olacağını belirlemek ve tayin edebilmek için cinsiyet seçimi tedavisi uygulanır. Gerek aile planlaması gerekse de genetik kalıcılığı olan hastalıkları önlemek adına batı toplumlarında yaygın bir şekilde uygulanmaktadır. Siz de genetik aktarım konusunda bazı hastalıkların çocuklarınıza geçmesinden endişe duyuyorsanız, cinsiyet seçimi işlemi yaptırarak bu sorunların üstesinden gelebilirsiniz. Cinsiyet seçimi tedavisi yasal olarak sadece merkezlerimizde uygulandığı için detaylı bilgileri kurumsal web sitemiz üzerinde yer alan iletişim bilgilerini kullanarak uzman ekibimizden alabilirsiniz.

Cinsiyet seçimi yaparken genel olarak erkek hastanın sperm analizi ve kadın hastanın yumurtalık rezervine dikkat edilir. Aynı zamanda anne adaylarının rahim içi bulgularını görebilmek adına ultrason cihazı ile bazı testler yapılması istenir. Daha önceden çocuk sahibi olan çiftler, kullanılacak ilaçların dozlarını ayarlayarak test için gerekli altyapıyı hazırlayabilir. Cinsiyet seçimi uygulamaları acısız ve ağrısız bir şekilde tamamlandığı için herkesin rahatlıkla yapabileceği işlemler arasında yer almaktadır.

Kıbrıs Cinsiyet Seçimi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti cinsiyet seçimi yaptırmak isteyen pek çok kişi, kurumsal firmamızdan profesyonel hizmet almanın yollarını araştırmaktadır. Son teknoloji ekipman ve cihazlar kullanılarak yapılan cinsiyet seçimi uygulamalarında anne ve baba adaylarının kendi yumurta ve sperm hücreleri kullanılarak başarı şansını maksimum seviyeye çıkarmak mümkündür. Cinsiyet seçimi yaparken kişilerde dikkat edilen hususlardan bazıları şunlardır:

  • Anne ve baba adaylarının yaşı
  • Genel sağlık durumları
  • Yumurta ve sperm kalitesi
  • Uygulanacak son teknoloji tedavi araçları

Ayrıca kişilerin sahip olduğu sperm ve yumurta kaliteli gibi detaylar da cinsiyet seçimi uygulamalarında etkili faktörler arasında yer alır. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde bulunan ve son teknoloji ekipmanlarla donatılmış kliniğimizi ziyaret ederek, kısa sürede cinsiyet seçimi işlemlerini tamamlayabilirsiniz. Bebek cinsiyetini hamilelik öncesinde belirleme işlemi için bazı özel detaylara dikkat edilmelidir. Genetik kodlar ile taşınan hastalıkların önüne geçilmesi veya diğer ihtiyaçlar için başvurulan cinsiyet seçimi uygulamalarında profesyonel sonuçlara ulaşmak için Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti cinsiyet seçimi merkezimizden destek alabilirsiniz.

Cinsiyet Seçimi Maliyeti

Cinsiyet seçimi fiyatları konusunda merak ettiğiniz tüm detaylara ulaşabilmek için firmamızın kurumsal web sitesi üzerinde yer alan iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti cinsiyet seçimi işlerinin maliyeti, kişilere uygulanan test ve tedavi yöntemlerine göre değişiklik gösterebilir. Hamilelik öncesinde kadınların en çok merak ettiği konulardan biri de bebeğin cinsiyetini belirlemek için kullanılan çeşitli tekniklerdir. Örneğin hamilelik öncesinde bebeğin kız mı yoksa erkek mi olacağını belirleyebilmek için şuruplar, gıdalar veya buna benzer takviyeler kullanılmaktadır. Ancak yapılan araştırmalar kapsamında bu tarz cinsiyet belirleme yöntemlerinin hiçbir bilimsel değeri olmadığı ortaya çıkmıştır.

Kimler Cinsiyet Seçimi Yaptırabilir?

Cinsiyet seçimi yaptıranlar, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti merkezli kliniklerimizde yasal olarak bu hizmetten yararlanabilirler. Özellikle sperm hücreleri genetik olarak bakıldığında hem X hem de Y kromozomu taşımaktadır. Yumurta hücreleri ise her zaman X kromozomu taşımaktadır. Yumurta ve sperm birleştikleri zaman embriyo yani bebek hem anneden hem de babadan birer kromozom kopyası alır. Bu tür ayarlamalar yapılarak isteyen herkes Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde cinsiyet seçimi yaptırabilir. Cinsiyet seçimi fiyatları konusunda detaylı bilgileri ekibimize ulaşarak öğrenebilirsiniz.

Önceki İçerikSperm Donasyonu Fiyatları
Sonraki İçerikYumurta Donasyonu Fiyatları