Embriyo Donasyonu Fiyatları

Embriyo Donasyonu Fiyatları

Embriyo Donasyonu Fiyatları

Embriyo donasyonu ücretleri, bebek sahibi olmak isteyen çiftlerin en çok merak ettiği konular arasında yer alır. Uzun süre boyunca denemelerine rağmen bir türlü bebek sahibi olamayan çiftler için gelişen teknoloji ile birlikte pek çok çözüm sunulmaktadır. Çeşitli sağlık veya fiziksel sorunlar sebebiyle bebek sahibi olmakta zorlanan çiftler için en çok tercih edilen yöntemlerin başında embriyo donasyonu gelir. Halk arasında tüp bebek tedavisi olarak da bilinen embriyo donasyonu fiyatları da uygulamada tercih edilen yöntem ve test sayısına göre değişiklik gösterebilir. Her erkek ve kadının bebek sahibi olmak istediklerinde mutlaka destek bulabilecekleri embriyo donasyonu konusunda detaylı bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

Embriyo Donasyonu Nedir?

Embriyo donasyonu işlemleri, bebek sahibi olmak isteyenler için en faydalı tedavi ve uygulamalardan biridir. Çocuk sahibi olmak isteyen çiftler, bu konuda çok istekli olmalarına rağmen zaman zaman istenmeyen durumlarla karşılaşabilir. Çocuk sahibi olabilmek için tüp bebek alanında yaşanan son gelişmeler de faydalı sonuçlar ve çözümler üretmektedir. Bunlar arasında en çok tercih edilen tedavi yöntemlerinden embriyo donasyonu, profesyonel uzmanların gözetimi altında özel kliniğimizde yaptırılabilir. Çeşitli sebeplerden dolayı bebek sahibi olmakta ve kadının hamile kalamadığı durumlarda embriyo donasyonu yaptırılabilir.

Son teknoloji ekipmanlar kullanılarak yapılan embriyo donasyonu, yumurta ve sperm ihtiyacı olan çiftlere ya da yalnız olan bireylere yapılır. Yumurtası olmayan ileri yaştaki kadınların yumurta ve sperm donasyonu ile gebe kalabilirler. Embriyoların transfer edilmesinden sonra kadınlar, normal hamilelik sürecini başarılı şekilde geliştirebilirler. Ayrıca embriyo donasyonunda genetik sorunlardan dolayı bazı hastalıklar yaşayan kişi veya çiftlere de etkili çözümler sunulabilmektedir. Günümüzde embriyo donasyonu işlemlerinde mutlaka alanında uzman kişilerden destek alınması gerekir.

Kıbrıs Embriyo Donasyonu

Kıbrıs’ta embriyo donasyonu yaptırmak isteyenler için profesyonel kalitede hizmet veren kliniğimiz tercih edilmektedir. Bebek sahibi olmayı çok istemelerine rağmen erkek, kadın veya her ikisinde meydana gelen çeşitli sebeplerden dolayı bebek sahibi olamayanlar, embriyo donasyonu yöntemini tercih edebilirler. Türkiye’de henüz yasal bir zemine oturtulmayan embriyo donasyonu uygulamalarında son teknoloji ekipmanlardan yararlanabilmek için Kıbrıs merkezli embriyo donasyonu kliniğimizden profesyonel destek alabilirsiniz. Günümüzde embriyo donasyonu yapılmasındaki temel amaç, doğal yollarla veya tüp bebek tedavileri ile çocuk sahibi olamayan çiftlerin hayallerindeki gibi çocuk sahibi olmalarını sağlamaktır.

Embriyo Donasyonu Nasıl Yapılır?Embriyo Donasyonu Fiyatları

Embriyo donasyonu aşamaları ile tüp bebekten farklı olarak bazı kriterleri ile dikkat çekmektedir. Örneğin tüp bebek tedavisinde anne adayı yumurta uyarım tedavisine ihtiyaç duymakta ve bunun için belirli günlerde ilaç kullanmaktadır. Fakat embriyo donasyonu sürecinde anne adayları için herhangi bir yumurta uyarım tedavisine gerek yoktur. Fakat yine de rahim bölgesinin gebeliğe hazır olabilmesi için embriyo donasyonu tedavilerinde de bazı ilaçlar kullanılmaktadır. Genel anlamda embriyo donasyonu aşamaları şunlardan oluşur:

  • Embriyo donasyonuna kadar veren çitlerin tıbbi geçmişi ve geçmiş tüp bebek tedavileri incelenir.
  • Gebelik için gerekli olan sperm hücresi ve yumurta hücreleri donörlerden alınır.
  • Bu süreçte anne ve baba adayları, kendi taleplerine ve fiziksel özelliklerine göre donör seçebilir.
  • Donör tüp bebek merkezi tarafından önerilen kişilerden olabileceği gibi anne be baba adayının tanıdığı biri de olabilir.
  • Embriyo donasyonu öncesinde anne adayının rahmi gebelik için hazırlanır ve dölleme gerçekleştiğinde embriyo rahim içine transfer edilir.

Görüldüğü üzere son derece pratik ve kolay bir şekilde gerçekleştirilen embriyo donasyonu işlemlerinde mutlaka deneyimli uzmanlardan destek alınmalıdır. Aynı şekilde embriyo donasyonu sürecinde herhangi bir aksilikle karşılaşmamak adına son teknoloji ekipmanların kullanıldığı merkezlerden yardım alınmalıdır.

Embriyo DONASYONU Maliyeti

Embriyo donasyonu fiyatları, anne ve baba adaylarının taleplerine göre değişiklik gösterebilir. Donörlerden toplanan yumurtalar baba adayına özel getirilen sperm hücreleri ile laboratuvar ortamında döllenerek embriyo donasyonu işlemleri tamamlanır. Bu yüzden teknolojik ekipman bakımından eksiği olmayan merkezlerin tercih edilmesi son derece önemlidir. Bu süreçte her anne ve baba adayı için embriyo donasyonu tedavisinde uygulanan test sayısı farklı olacağı için karşılaşılan ücret ve maliyetler de farklı olabilir. Dolayısıyla embriyo donasyonu merkezimizin kurumsal web sitesi üzerinden güncel fiyat seçenekleri hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Kimler Embriyo Donasyonu Yaptırabilir?

Embriyo donasyonu yaptıranlar, donör seçiminde fiziksel özellikleri de dikkate almalıdır. Halk arasında tüp bebek tedavisi olarak bilinen tedaviden farklı olan embriyo donasyonu, donörlerden sperm ve yumurta hücresi alınarak laboratuvar ortamında yumurtanın döllenmesidir. Anne adayının yumurtala hücresi donörlerden alınan hücreler ile birleştirilir ve döllenen yumurta rahim içine transfer edilir. Bu şekilde yapılan embriyo donasyonu uygulamaları, Dünya Sağlık Örgütü tarafından yapılan araştırma sonuçlarına göre her geçen gün artmaktadır. Profesyonel bir şekilde yapılan embriyo donasyonu uygulaması sayesinde son 30 yılda dünya çapındaki kısırlık sorunlarının üstesinden gelinebilmektedir. En çok merak edilen embriyo donasyonu fiyatları konusunda güncel maliyetleri öğrenebilmek için bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

 

Önceki İçerikMenopozda Hamile Kalınır mı?
Sonraki İçerikSperm Donasyonu Fiyatları