Menopozda Hamile Kalınır mı?

Menopozda Hamile Kalınır mı ?

Menopoz günümüzde kadınların 40-45 yaşlarında yaşadığı adet görmeme ve yumurtalıkların çalışmaması durumudur. Erken menopoz ise 35 yaşından önce meydana gelen bir durumdur.

Kadının menopoza girmesi ile birlikte doğurganlık özelliğini kaybetmektedir. Kadının doğurganlığını kaybetmesi doğal yöntemlerle bebek sahibi olamaması anlamına da gelir. Bu sorunu yaşayan çiftler de tüp bebek tedavisine başvurmaktadır. 0

Tüp bebek tedavisi menopoz döneminde seçilen diğer yöntemlerden daha başarılı olan bir tedavidir. Menopoz döneminde tüp bebek tedavisine başvurmadan önce diğer yöntemlere bakılmalıdır. Menopozun erken tanısı önemlidir. Erken menopozda iseniz bazı durumlarda sadece ilaç ve hormon takviyesi gibi daha basit tedavi yöntemleri ile hamile kalabilirsiniz. 

Menopozda Hamile Kalınır mıTüp bebek tedavi yöntemi umut ve sabır gerektiren bir süreçtir. Bu süreçte sadece fiziksel sağlık durumu değil kendinizi ruhsal olarak da tedavi sonucunun her türlüsüne hazırlamanız gerekmektedir. Menopoz dönemi kadın açısından ruhsal ve fiziki zorluklar getiren bir dönemdir. Menopoz dönemine girmiş bir kadının aşırı sinirlilik gibi ruhsal değişimleri olabilir. Ayrıca yumurtalıklar işlemez ve görevini yerine getiremez. Menopoz döneminde yapılan tüp bebek tedavisinde anne adayının kötü durumda olan yumurtalıkları ilaç ve hormon takviyesi ile iyileştirilmeye çalışılır. Yumurta sayısının arttırılması tedavinin aşamalarından biridir. Eğer bu takviyelerle yumurta elde edilemez ise diğer yöntemlere başvurulur. Bu yöntemlerden biri tüp bebek tedavisinde kullanılan yumurta donasyonu işlemidir. Bu işlem sayesinde de çiftler bebek sahibi olabilmektedir.

Önceki İçerikTüp Bebek Transferi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler
Sonraki İçerikEmbriyo Donasyonu Fiyatları